تورم، خارش و سوزش بعد از تاتو را جدی بگیرید

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 31 مرداد, 1389 / بدون نظر

تورم، خارش و سوزش بعد از تاتو را جدی بگیرید

یک متخصص پوست با بیان این که تورم، خارش، سوزش، درد و ایجاد حساسیت به مواد رنگی از مهم ترین عوارض تاتوکردن است، گفت: انجام این روش زیبایی بدون رعایت اصول بهداشتی خطر ابتلا به ایدز، هپاتیت و بیماری های عفونی را در پی دارد.

دکتر پروین منصوری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به عوارض تاتو کردن در بدن به ایسنا گفت: تورم، ایجاد ضایعات برجسته ریز و درشت، خارش، سوزش و بروز درد در محلی که ماده تاتو در آن تزریق شده، از عمده پیامدهای تاتو و علت مراجعات بعدی این افراد به پزشک است.

این متخصص پوست افزود: در برخی مواقع ممکن است بعد از گذشت چند ماه یا حتی چند سال از تزریق ماده تاتو، بدن شروع به واکنش بر ضد رنگدانه وارد شده کند که اصطلاحا به آن راکسیوم گفته می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه به روش های رفع این واکنش یا همان راکسیوم اشاره کرد و گفت: گاهی از روش های دارویی مانند تجویز پروتن های خوراکی یا تزریقات متعدد و در مواردی که به هیچ یک از روش های فوق پاسخ ندهد، خارج کردن ماده رنگدانه از بدن برای رفع عوارض تاتو استفاده می شود.

دکتر منصوری با تاکید بر انجام تاتو در مراکز مجاز با رعایت اصول بهداشتی و توسط یک فرد باتجربه گفت: عدم رعایت نکات بهداشتی در تاتو کردن و استفاده از سوزن های مشترک ممکن است سبب انتقال عفونت های ویروسی مانند ایدز، هپاتیت، بیماری های میکروبی، عفونی و حتی بیماری سل شود.

این متخصص پوست با اشاره به عوارض تاتو کردن و مخالفت با انجام آن افزود: تنها به کسانی که ایرادهایی در پوست بدن یا صورتشان وجود دارد که برای از بین بردن آنها هیچ روش پزشکی دیگری امکان پذیر نباشد، انجام تاتو را توصیه می کنیم.

وی گفت: گاهی اوقات ممکن است قسمت هایی از پوست کاملا بی رنگ بوده یا در مواردی به دلیل جراحی یا ایجاد زخم قسمتی از خط لب از بین رفته باشد و با هیچ روشی نتوان این قسمت ها را به رنگ عادی برگرداند که در این موارد توصیه به خالکوبی می شود.

این متخصص پوست با بیان این که تمایل به خالکوبی در زنان بیشتر از مردان است، گفت: زنان در ناحیه صورت، چشم و لب و ابرو رغبت بیشتری برای انجام تاتو دارند اما در مردان خالکوبی بیشتر در ناحیه بازوها، سینه و پشت دیده می شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عدم اعتماد به نفس یا اعتماد به نفس پایین در کنار نواقص ظاهری را یکی از مهم ترین علل مراجعه و تمایل افراد برای انجام خالکوبی های وسیع دانست و گفت: این افراد به دلیل این که دیدگاه خوبی نسبت به خود ندارند، سعی می کنند با انجام تغییرات ظاهری تصویر مطلوب تری از خود ارائه دهند.

این مساله در مورد افرادی که اقدام به سوراخ کردن قسمت های مختلف بدن و آویزان کردن اشیای مختلف از خود می کنند نیز صادق است.


دسته بندی شده در : جراحي تاتو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب