فاکتورهای جذابیت فیزیکی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 27 مرداد, 1389 / بدون نظر

فاکتورهای جذابیت فیزیکی


زیـبـایی فیزیکی شـاید در زنان همه چیز نباشد، اما یقینا”یـک عـامــل بسـیار حیاتی میباشد. درست است که ما درقـرن ۲۱ بسر میبریم امـا حقیقت تلخ و بی رحم آنست که اغــــلب زنان به اینکه ظـاهر و جذابیت جسمی آنان در نزدمردان بسیار حائز اهمیت اسـت، واقف میباشند. مردان در رتـبـه بندی زیبـایـی زنـان از فـهرستـی از مشـــخصات بارزفیـزیکـی بـهره مــیگیرند. این ویژگیها و مشخصات جسمیکه “زیبا” قلمداد میگردند در واقع شاخصها و علایم باروری،تندرستی و جوانی میباشند که مردان بطور ناخودآگاه آنهارا در هنـــگام همسر گزینی در زنان جستجو میکنند. برای
مـثـال زنـی کـه (متـاثـر از هورمـون اسـتـروژن) دارای چـانه کـوچـک و نـسـبت دور کمر به دور باسن پایین است از دیدمـردان زیبا بنظر میرسد زیرا این خصایص جسمی نمایانگرباروری خوب، سلامت عمومی و توانایی زایمان است.
در واقع میزان بارور بودن یک زن به سطح هورمون استروژن بدن وی بستگی داشته و سطح بالای این هورمون در زنان خود را بصورت چهره و اندام زیبا نمودار میسازد. تعیین ارزش هر فرد بر اساس زیبایی و جذابیتهای فیزیکی صرف آن فرد گرچه موجب آزردگی خاطر و بی عدالتی مفرط میگردد اما هیچگاه این نوع رویکرد به افراد متوقف نخواهد گشت.
در جامعه معمولا خصوصیات شخصیتی مثبت به زیبا رویان و خصوصیات شخصیتی منفی به افراد نا زیبا و غیر جذاب نسبت داده میشود. برای مثال یک فرد زیبا و جذاب در عین حال فردی موفق، باهوش، دوست داشتنی، اجتماعی، قابل دسترس، مهیج، خلاق، پر مشغله، با اخلاق، وفادار و مهم ارزیابی میگردد اما یک فرد غیر جذاب از نظر مردم فردی غیر اجتماعی، تنبل، ناموفق، کسل کننده، دروغگو، خلافکار و خیانتکار تعریف میگردد. به خاطر داشته باشید که زیبایی ظاهر و اندامها تنها یکی از فاکتورهای جذابیت بوده و زیبایی ایده آل نیز بندرت در افراد مشاهده میگردد.
● فاکتورهای جذابیت زنان از نگاه مردان
▪ علائم جـوانی ( انـرژی، انــعطاف پذیری، پوست هـموار و شفاف، سرزندگی ))
▪ علائم تندرستی ( پوســت شـــفـاف، فـقـدان بـیماری،تناسب اندام)
▪ بالا تنه (سیـنــه های) بزرگ. سیـنه ها و باسن خوش فـرم، سـفـت و کـامـلا گـرد. (که نشانه سلامتی و توانایی تولید مثل میباشند)
▪ نسبت دور کمر به دور باسن. هر چه این میزان کمتر باشد زن جذاب تر و زیبا تر بنظر میرسد. نسبت ۰،۶ تا ۰،۸ نشانه سلامتی و باروری زن بوده و ۰،۷ ایده آل ترین نسبت میباشد.
▪ تقارن در جسم و صورت. یـــکی از عوامل بسیار مهم در هر دو جنس محسوب میگردد. تطابق نیمه راست و چپ بدن.
▪ چهره کودکانه (بیبی فیس) و تخم مرغی شکل.
▪ عدم وجود هر گونه نشان بیماری و یا پیشرفت سن: چین وچروک، موی سر خاکستری، رنگ رخسار نامناسب، لکه های روی پوست، دندانهای ناسالم در تمام جهان نازیبا تلقی میگردد.
▪ موهای براق، ضخیم و پرپشت.
▪ دندانهای سفید، متقارن و بزرگ.
▪ پیشانی بلند تر. (نشانه حجم مغز بیشتر و هوش بالاتر)
▪ چشمان درشت با فاصله بیشتر از یکدیگر.
▪ ابروهای نازک و تیره.
▪ مژه های تیره تر و بلندتر.
▪ بینی باریک و کوچک.
▪ لبهای پر.
▪ صورت باریک.
▪ استخوان گونه برجسته و چانه کوچک.
▪ پاهای کشیده و بلند. (البته متناسب با دیگر اجزاء بدن) زانوهای لاغر- بدن بی مو، ناخنهای آراسته و اندکی بلند (و نه ناخنهای مصنوعی!)
ـ زنان برای افزایش تقارن و برجسته نمودن علایم جوانی و زیبایی و باروری متوسل به: جراحی زیبایی، رژیم غذایی، لوازم آرایشی و آرایشگاهها می گردند.
ـ بر خلاف تصور مردان زنان لاغر را نمی پسندند بلکه مردان شیفته انحناء، پیچ و خمها و قوسهای ظریف اندام زنان میباشند.
ـ مردان پوست تیره و سبزه را بیشتر از پوست رنگ پریده و سفید می پسندند.
ـ مردان ترجیح میدهند با زنی باشند که سنش ۲ سال کمتر از آنان باشد.
ــ پیری (سن) مهمترین دشمن زیبایی است. یکی از علایم پیری همانا چین و چروک پوست میباشد که معمولا قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض تابش آفتاب مسبب آن است و احتراز از نور خورشید و استفاده از کرمهای ضد آفتاب یکی از راهکارهای اساسی در پیشگیری از بروز چین وچروک میباشد.


دسته بندی شده در : تناسب اندام
برچسب ها در : ,
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب