با سیب تندرست باشید

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 1 شهریور, 1389 / بدون نظر

با سیب تندرست باشید


افرادی که میخواهند یا مجبورند لاغر شوند، می توانند با استفاده از سیب به هدف خود برسند. مصرف سیب به دلیل رایحه خوش آن لذت بخش است. سلولز و پکتین موجود در این میوه، قدرت سیر کنندگی زیادی دارد. پکتین در معده با جذب آب متورم شده و در نتیجه فرد احساس سیری می کند. به طور کلی مصرف سیب به عنوان قسمتی از رژیم لاغری بسیار سودمند است. خوردن سیب به طور ناشتا رژیم غذایی مناسبی برای لاغری محسوب می شود.
. . . .
پرتقال میوه زمستان است و زردآلو میوه تابستان. هندوانه فصل پاییز می رسد و چغاله فصل بهار. سیب تنها میوه خوشمزه ای است که همیشه به راحتی در اختیار شماست. سیب از شما در برابر بیماریهای متعددی که به دلیل کمبود عناصر پیش می آید، حفاظت می کند. بررسی ها نشان می دهد که سیب خاصیت بسیار زیادی دارد.
از جمله فواید سیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سیب در حفظ طراوت وشادابی پوست موثر است. با استفاده از سیب ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری بیماریهای پوستی طولانی و مزمن از بین می رود یا نشانه های آنها کاهش می یابد.
• خوردن سیب یا حتی بو کردن سیب باعث کاهش فشار خون می شود. بررسی انجام شده توسط دانشگاه ییل نشان داد که حتی یک بار بو کشیدن سیب، فشار خون بیماران را پایین می آورد.
• اسیدهای موجود در سیب، هنگام جویدن، باکتریهای دهان را از بین برده و دندان ها و لثه ها را تمیز می کند.
• سیب بیماریهای نقرس و درد مفاصل را کنترل می کند. چربی چندانی ندارد و اوره را کاهش می دهد. سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود و پس از مقدار کلی اسید های ادرار، افزایش پیدا می کند.
• سیب به علت داشتن فسفر، اعصاب و مغز را تقویت می کند. به همین جهت برای کسانی که کارهای فکری انجام می دهند مفید است.
• سیب اثر آرام بخشی دارد. دم کرده پوست سیب که با اندکی عسل شیرین شده باشد، نوشیدنی ای آرام بخش بر دست گاه اعصاب دارد.
• سیب مناسب ترین میوه برای بیماران دیابتی است، چرا که تناسب متعادلی بین فروکتوز، گالاکوز و ساکارز دارد که البته بیماران دیابتی تا حد امکان باید از مصرف دو نوع قند اخیر اجتناب کنند. میزان بالای فیبر غذایی (ا لیاف گیاهی) موجود دریک دانه سیب موجود می شود تا سطح قند خون یا همان گلوکز خون ثابت بماند.
• اگر سیب خام با پوست خورده شود، اندکی ملین خواهد بود. فیبر یا الیاف گیاهی موجود در سیب موجب می شود مواد غذایی به آسانی در طول دستگاه گوارش حرکت کند بنابراین افرادی که به طور منظم سیب مصرف می کنند. سیب به دلیل مزه خوب و هضم آسان ،معمولا پس از غذا مصرف می شود.
• سیب قلب را تقویت می کند. از سیب به عنوان داروی ضد سکته قلبی یاد شده است. مصرف تقریبا دو عدد سیب میزان کلسترول خون را کاهش می دهد و از بروز سکته قلبی پیشگیری می کند.
• سیب به وسیله مواد معدنی موجود در آن، برای سینه و مجاری تنفسی بسیار سودمند است. بررسی ها نشانگر این است که کسانی که بیشتر سیب مصرف می کنند کمتر دچار سرماخوردگی یا عفونتهای قسمت فوقانی دستتگاه تنفسی شده و معمولا کمتر مریض می شوند


برچسب ها در : ,
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب