تمریناتی برای یک زندگی آرام

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 18 شهریور, 1389 / بدون نظر

اگر می‌خواهید در برابر مسوولیت‌هایی که در برابر فرزند، همسر و محیط کار یا دوستان‌تان دارید، همواره به‌عنوان زنی آرام و مهربان و صبور شناخته شوید، باید تمریناتی را هر روز با خود داشته باشید.
توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند تا بر خستگی‌ها و مشکلات روزمره فائق آمده و بتوانید زندگی شادابی را رقم بزنید.


ـ هر شب که به رختخواب می‌روید، باید ذهن‌تان را از آشفتگی‌های روزانه پاک کنید. به‌جای فکر‌کردن به مسائل و مشکلاتی که داشته‌اید، به‌دنبال نقطه‌های عطفی بگردید که با آن روبه‌رو بوده‌اید. به یاد داشته باشید بزرگ‌ترین نعمتی که دارید، سلامتی‌تان است و به‌خاطر این مساله، خداوند را سپاسگزار باشید.
ـ با آرامش ذهنی یافتن می‌توانید خواب خوبی داشته باشید. این خواب عمیق، تنش‌ها و خستگی‌های روزانه را از اعصاب شما پاک کرده و باعث رفع خستگی‌های مغزی و روحی‌تان می‌شود.
ـ سعی کنید در برابر مشکلات جزئی که در زندگی پیش می‌آید، تصویری مطلوب برای خود رقم بزنید و با پرداختن به ورزش و نرمش‌های ساده، فشارهای عصبی را از خود دور کنید.
ـ وقتی در کنار اعضای خانواده یا دوستان‌تان هستید، شادی کنید و بخندید. هیچ‌وقت زندگی را بر خود تلخ و ناگوار نکنید. این را بدانید که زندگی در برابر لبخندهای شما، به‌رویتان لبخند خواهد زد. خنده نه‌تنها فشارهای عصبی را کم می‌کند، بلکه باعث طول‌عمر می‌شود. بنابراین به دیدن فیلم‌های کمدی پرداخته و شادی کنید.
ـ تکرار‌شدن مسوولیت‌ها، زندگی را خسته‌کننده می‌کند. بنابراین بهتر است تغییرات کمی در زندگی‌تان به‌وجود آورید. به هیچ‌عنوان نگران هزینه‌ها نباشید. در میان فعالیت‌های روزانه‌تان وقتی را برای نوشیدن چای یا قهوه اختصاص دهید.
ـ سرگرمی‌های تازه‌ای را در زندگی‌تان ایجاد کنید. برای این منظور تمام کارهای هنری را که بلد هستید، در لیست سرگرمی‌هایتان یادداشت کنید.
ـ به زندگی با نگرشی مثبت نگاه کنید. این دید مثبت سطح آسیب‌پذیری شما را در برابر مشکلات پایین خواهد آورد و به این وسیله از مشکلات جسمی و روحی در امان خواهید بود.
ـ خودتان را سرزنش نکنید. مسلما تمام ما کمبودهایی داریم. به‌جای توجه به این کمبودها بهتر است ویژگی‌های مثبت خود را پیدا کرده و پرورش دهید.
ـ اگر بتوانید آرامش خود را حفظ کنید، انرژی سرشاری در شما به‌وجود خواهد آمد. برای این منظور تمریناتی را در این خصوص آغاز کنید. نفس‌های عمیق و انقباض و انبساط عضلات و یوگا را فراموش نکنید.


دسته بندی شده در : موفقيت و آرامش
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب