ده دلیل عمده دروغ گفتن مردان به زنان !!!

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 21 شهریور, 1389 / بدون نظر

مثل خیلی از مسائل روانشناسی دیگر، زنان در مقابل بسیاری ازمسائل جبهه می گیرند و عكس العمل شدید نشان میدهند. گاهی در آغاز روابط، برای خوب جلوه دادن خود علاوه بر خوش زبانی، دروغ گو بودن هم موثر است.
مردها عقیده دارند كه در بسیاری از موارد گفتن حقیقت به همسرشان نه تنها مشكلی را حل نمی كند بلكه به مصائب دامن می زند.


گاهی یك دروغ ساده می تواند جلوی به هم خوردن رابطه ای را بگیرد چون مردها عقیده دارند زن ها اكثراً به خاطر چیزهایی كه واقعاً بی اهمیت است دلخور می شوند و برای اثبات ادعای خود، ده دلیل عمده دروغ گفتن به زنان را اینچنین عنوان می کنند:
۱) بعضی از زنان تحمل شنیدن حقیقت را ندارند
به یك جایگزین بنیشنید بعضی مواقع دوست دخترهایتان بسیار حساس هستند و نمی توانند فكر اینها را هم بكنند كه شما به خود متكی هستید (به آنها وابسته نیستید) و برای خود زندگی خود را دارید، اگر می خواهید هردویتان بی مورد ناراحت نشوید می توانید به سادگی یك دروغ كوچك به او بگوئید!!
۲) دروغ گفتن آسان تر است
خیلی آسان است كه به نامزد خود بگوئید كه برای هدیه تولدش فقط و فقط برای اینكه او را خوشحال كنید مجبور شدید پول قرض كنید و اینكه هدیه تان را چقدر گران خریدید!!
چرا وقتی می شود كسی كه دوستش دارید را به این راحتی و با گفتن یك دروغ ساده خوشحال كنید، خود را در مشاجرات پایان ناپذیر درگیر می كنید؟ شما مطمئناً می دانید او منتظر شنیدن چه حرفهایی است، خوب به او بگوئید.
۳) قدرت نمایی
در اكثر رابطه ها، «مرد» بودن به معنای داشتن كنترل بر همه امور است. حتی اگر در ظاهر این طور نباشد هم اكثر زنان، مرد خود را اینطور می پسندند. اگر شما هم با چنین شخصی سروكار دارید چه اشكالی دارد كه به او بگوئید میخواستید تمام تداركات آن مهمانی را به افتخار او خودتان شخصا تهیه كنید.
۴) دروغ گفتن برای بعضی مردها نوعی تفریح است
وقتی دیر سر قرار شام می رسید، آیا واقعاً قصد دارید به او بگوئید كه بازی به وقت اضافه كشیده شد؟! می توانید زندگیتان را با گفتن یك دروغ ساده نجات دهید؛ مثلاً بگویید لاستیك پنچر اتومبیل پیرمردی را عوض می كردید كه معطل شدید طوری كه كنترل اوضاع اصلاً در دست شما نبوده و شما كاملاً بی تقصیر بودید. او حتی از شما به خاطر این انسان دوستی تشكر هم خواهد كرد!
۵) دروغ جلوی ناامید شدن طرف مقابل را خواهد گرفت
اگر رابطه تان تازه جدی شده است چرا می خواهید كاری كنید اعتمادی كه ماهها در ایجاد آن وقت صرف كرده اید را در او از بین ببرید. اگر نتوانستید در جمع خانوادگی آنها حاضر شوید به او نگوئید كه این مهمانی با بازی فوتبال تیم محبوبتان هم زمان بوده است!
۶) شجاعت
با اینكه زنان همیشه می گویند «ترجیح می دهم حقیقت را بشنوم نه یك داستان را»،بعضی مواقع مساله خیلی جدی تر از این حرف هاست. در این موقعیت دروغ گفتن یك راه نیست بلكه تنها راه است. او را خیلی دوست دارید؟ نمی خواهید ازدستش بدهید؟ یك دروغ ساده به حفظ این رابطه می ارزد.
۷) دروغ ناراحتی های بعدی نخواهد داشت
دروغ گفتن فقط برای حفظ رابطه نیست در بسیاری از موارد شما با دروغ گفتن باعث می شوید قلب او نشکند. وقتی از شما سوال می كند «من چطورم؟؟» یا «این روژلب نارنجی به لباس بنفش نمی آید؟» لازم نیست حتماً راستش را بگوئید. در این صورت مجبور نیستید یك روز قیافه عبوس او را در سكوت تحمل كنید!
۸) حضور در مهمانی های اجتناب ناپذیر با دروغ لغو خواهدشد
اگر درست روزی كه باید به تماشای مسابقه فوتبال بروید به مهمانی دوستان نامزدتان دعوت شده اید با یك دروغ كوچك مثل بستری بودن به دلیل دل درد می توانید هم حس ترحم و دلسوزی او را نسبت به خود برانگیزید و هم از تماشای مسابقه فوتبال لذت ببرید!
۹) دروغ مفیداست
مثل خیلی از مسائل روانشناسی دیگر، زنان در مقابل بسیاری ازمسائل جبهه می گیرند و عكس العمل شدید نشان میدهند. گاهی در آغاز روابط، برای خوب جلوه دادن خود علاوه بر خوش زبانی، دروغ گو بودن هم موثر است!!
۱۰) دروغ گفتن خطرات را کم می کند
با اینكه دروغ گفتن یكی از فاكتورهای مهم وجود یك مرد است (!) همواره در انتخاب دروغهایتان دقت كنید. اگر با دروغ گفتن بسیاری از خطرات از سرتان گذشته این روند را ادامه دهید.


دسته بندی شده در : بهبود روابط ,جديدترين مطالب
برچسب ها در : ,
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب