سفر به دنیای شادی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 20 شهریور, 1389 / بدون نظر

یکی از دوستانم که علاقه‌مند به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در رشتهٔ ادبیات بود، گفت: ”علاقهٔ زیادی دارم ولی دیگر خیلی پیر شده‌ام. اگر کمی جوانتر بودم، به‌طور حتم این کار را می‌کردم“. این جملهٔ او، مرا ناراحت کرد.


به موارد زیر براساس مدارک موجود در دانشگاه ”کالیفرنیا“ توجه کنید:
”جوزپه وردی“، آهنگ ”اوماریا“ را در هشتاد و پنج سالگی ساخت. ”ماراتاگراهام“ تا هفتاد و پنج سالگی نمایش اجراء می‌کرد و تا نود و پنج سالگی، صد و هجده نمایشنامه نوشته بود. ”مایکل آنجلو“ شش روز قبل از مرگش در هشتاد و نه سالگی مجسمهٔ مشهورش ”روندانینی پیتا“ را ساخت.
”ماریون هارت“، ورزشکار و نویسندهٔ معروف، در چهل و چهار سالگی پرواز کردن را آموخت و هفت پرواز انفرادی بر فراز دریای ”آتلانتیک“ انجام داد. او آخرین پروازش را در سال ۱۹۷۵ در حالی که هشتاد و سه ساله بود، انجام داد.
اگر تصور می‌کنید برای انجام کارهائی که همیشه خواهانش بوده‌اید، دیگر پیر شده‌اید، در عقیده‌تان تجدیدنظر کنید و به دنبال ان بروید. از خودتان بپرسید: ”همیشه می‌خواستم چه کاری انجام دهم اما تصور کردم دیگر دیر شده و از انجام آن منصرف شدم؟“ سپس بپرسید: ”اگر حالا وقتش نیست، پس کی؟“ محدوده زمانی مشخصی را برای انجام آن تعیین کنید.
زنی از کنار مدرسهٔ حقوق می‌گذشت و با خودش گفت: ”اگر در این سن به مدرسه حقوق بروم، در پنجاه و پنج سالگی فارغ‌التحصیل می‌شوم“. کسی به او پاسخ داد: ”اگر نروی، چد سال دیگر، چند ساله خواهی بود؟“
ناراحت‌کننده‌ترین جمله این است: ”ای کاش می‌توانستم، اما دیگر دیر شده“.


دسته بندی شده در : جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب