مصرف گوجه فرنگی باعث محافظت از پوست می شود

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 22 شهریور, 1389 / بدون نظر

محققان اعلام کرده اند مصرف گوجه فرنگی پخته توانایی بدن را در مقابله با اشعه ماورای بنفش خورشید افزایش داده و مانند ضد آفتاب از پوست محافظت می کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فود کانسیومر، حتی افرادی که دچار سوختگی های پوستی می شوند می توانند با استفاده از گوجه فرنگی پخته توانایی بدن در ترمیم این گونه سوختگی ها را افزایش دهند.
بنابر همین گزارش ،محققان تعدادی از داوطلبان را مورد ارزیابی قرار داده و آنها را به دو گروه برابر تقسیم کردند.

در مدت این تحقیق سه ماهه به گروه اول روزانه 55 گرم گوجه فرنگی پخته و به صورت خمیر در آمده و 10 گرم روغن زیتون دادند و به گروه دوم نیز فقط روزانه 10 گرم روغن زیتون دادند .
نتیجه اینکه گروه اول که هر روز از گوجه فرنگی استفاده کرده بودند 33 درصد کمتر دچار آفتاب سوختگی شده بودند و در ضمن پروکلاژن پوستشان نیز که مسئول محافظت از بافت پوست است در سطح بالاتری بود.

حتی برخی از متخصصان معتقدند استفاده از گوجه فرنگی می تواند در ایجاد طراوت پوست در حالت عادی موثر باشد و از چین و چروکهای زودهنگام پوست نیز جلوگیری کند.

همچنین بررسی ها نشان داده آنتی اکسیدان موثر در گوجه فرنگی به نام لیکوپن به صورت خام سخت تر مورد استفاده بدن قرار می گیرد و عمل پختن جذب این ماده را در بدن ساده تر می کند.


دسته بندی شده در : پوست و مو ,جديدترين مطالب
برچسب ها در : ,
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب