با آغوش باز به استقبال شادی بروید

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 11 اسفند, 1389 / بدون نظر

خانمی پشت میز كارش نشسته است‌. او مدیر ارشد شركت بسیار بزرگی است‌. روی میز از نامه‌، قرارداد و كاغذهای مربوط به كارش پر شده است‌. دو چراغ چشمك زن روی تلفن‌، حاكی از آنست كه دو نفر منتظر صحبت با او هستند. دو نفر ارباب رجوع هم روی مبل‌های اتاقش نشسته و چای می‌نوشند و منتظرند كه او سرش را از روی نامه‌ها بلند كند تا با او صحبت كنند. تا نیم ساعت دیگر جلسهٔ مهمی هم دارد. بعد از آن باید با مدیر عامل شركت راجع به موضوعی صحبت كنند و…
فشار ناشی از این همه كار و گرفتاری اغلب ما را كلافه می‌كند. شاید بگویید: «نه برای من یكی خیلی زیاد است‌.» اما برای این خانم زیاد نیست او از كارش لذت می‌برد. اجازه نمی‌دهد تصورات باطل روی كارش تأثیر منفی بگذارد، به جای آن به موفقیت‌هایی كه امروز نصیبش خواهد شد فكر می‌كند، مؤدبانه با ارباب و رجوع‌ها حرف می‌زند، صحبت‌هایشان را به دقت گوش می‌دهد. تلفن‌ها را جواب می‌دهد. این كارها سخت و طاقت فرسا نیست اتفاقی معمولی برای كسانی است كه از كارشان لذت می‌برند و مستقیم و مؤثر به سوی هدفهایشان پیش می‌روند. این خانم تصورات خود را در راهی مثبت به كار می‌گیرد، می‌پذیرد كه این حق اوست كه احساس رضایت و موفقیت كند. بسیاری از انسانها ذهن خود را با افكار مأیوس كننده و ملال‌انگیز پر كرده و احساس خشنودی و خوشبختی را آنقدر زیر فشار می‌گذارند تا اثری از آن باقی نماند، نگران اتفاقات ناگوار و فاجعه‌هایی هستند كه هرگز صورت خارجی به خود نمی‌گیرد و یا به ندرت اتفاق می‌افتد. احساس رضایت از كارشان را تحمل نمی‌كنند.
نه از كارشان لذت می‌برند و نه از بازی و تفریحشان خشنود می‌شوند. انسان می‌تواند به استناد دلیل و منطق حركت كند و غذای بی‌مزه بخورد. امّا خداوند به ما شوخ طبعی‌، روی خوش و خنده اعطا كرده تا مأموریت دو روزهٔ عمر را با روح و با نشاط بگذرانیم‌. می‌توانید لذت را احساس كنید. می‌توانید زیر دوش آب سرد بروید و بخندید و بالا و پایین بپرید. می‌توانید شادابی را در عمق وجود خویش احساس كنید. مسئله این است كه برای خودتان چه بخواهید. زندگی باید قرین شادی باشد. اما برداشت‌های زندگی امروز از زندگی‌، اغلب عكس این موقعیت را نشان می‌دهد. مفهومی منفی با تصویر ذهنی زشت‌.
زندگی باید رسم خوشایندی داشته باشد مردم باید با خود و دیگران مهربان باشند. شادی و شادكامی باید چشم و قلب و جزیی از وجود ما باشد. خوشی‌های دنیا متعلق به ماست‌. با فراموش كردن اشتباهات گذشته می‌توانید به زندگی شاد برسید. اگر احساس كنید كه حق دارید از زندگی لذت ببرید، می‌توانید در كار و زندگی طعم خوش شادی و خوشبختی را بچشید. با سرزنش خویش‌، لذت و شادمانی را از خودتان دریغ می‌كنید. زندگی خلاق تصمیم گرفتن برای شادمان بودن است‌. پیروزی‌ِ نیروهای مثبت فكر و تصور بر نیروهای منفی تفكر و تصور است‌. با تقویت روزانه تصویر ذهنی خویش‌، برای زندگی خلاق آماده می‌شوید، خود را شایسته خوشی‌های زندگی می‌دانید و از آن به سود خود استفاده می‌كنید.


دسته بندی شده در : بهبود روابط
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب