استفاده بهینه از نور خورشید بدون ایجاد آسیب به پوست

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 7 تیر, 1390 / بدون نظر

اگرشما علاقمند به هوای آزاد وقرار گرفتن در معرض نور خورشید هستید، ممکن است که ریسک پذیری ابتلاء به سرطان پوست را که یکی از متداولترین انواع سرطان ها می باشد افزایش دهید. برای این که از چنین خطراتی دوری کنید، لازم نیست که از نور خورشید دوری کنید، بلکه بهتر است کمتر پوست بدن را در معرض تابش اشعه های نور خورشید بگذارید.
برای کاهش سرطان های روده و سینه استفاده از ویتامین D و تاثیر مفید آن بر سلامتی بدن، پیشنهاد می شود که هر روز صبح و عصر به مقدار کافی از نور خورشید استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از نور خورشید قبل از ساعت ۱۰ صبح و بعد از ساعت ۳ بعدازظهر می باشد. سعی کنید در بین این ساعات در معرض نور خورشید قرار نگیرید. اگر مجبور هستید که در ساعات گرم روز که اشعه نور خورشید بسیار شدید می باشد خارج از منزل باشید، حتماً از کرم های ضد آفتاب با فاکتورهای حفاظتی حداقل SPF۱۵ و حداکثر SPF۳۰ استفاده کنید.
اگر می خواهید مدت زمان بیشتری از نور خورشید لذت ببرید، حتما از کلاه های لبه دار، چتر و دیگر لوازمی که از پوست شما در برابر اثرات سوء ناشی از اشعه ماورابنفش ( UV ) محافظت می کنند، استفاده نمایید. اگر دارای پوست چرب هستید، از ضد آفتاب های دارای الکل استفاده کنید تا از بروز آکنه جلوگیری شود. در روزهایی که هوا ابری است حتماً از ضد آفتاب های دارای فیلتر حفاظتی SPF۱۵ استفاده کنید و بهتر است که کرم های ضد آفتاب را ۲۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت و نواحی در معرض آسیب نور خورشید بمالید.
به مقدار فراوان مایعات مخصوصاً آب بنوشید تا از گرمازدگی و خستگی ناشی از نور خورشید در امان باشید. از مراقبت چشمهایتان غافل نشوید، از عینک های که دارای +EPF ۱۰ که ۱۰۰ % از بروز چین و چروک ناشی از اشعه آفتاب در اطراف چشم جلوگیری می کند استفاده نمایید.
عواملی که ریسک پذیری ابتلاء به سرطان پوست بر اثر استفاده بیش از حد از نور خورشید را افزایش می دهند عبارتند از؛ داشتن پوست سفید، قرمز و موهای طلایی، چشمان به رنگ روشن، کسانی که رنگ پوست آنها در برابر نور خورشید به سرعت عوض می شود، کار کردن یا بازی کردن در محیط بیرون و در معرض مستقیم نورآفتاب، عوامل وراثتی، برنزه کردن پوست در زیر اشعه نور خورشید به مدت طولانی یا استفاده از لامپ های برنزه کننده پوست می باشد.
با استفاده از دستورالعمل های بسیار ساده و کنترل کردن بدن به طور منظم ( توجه بیشتربه نواحی در معرض نور خورشید)، هم از سلامتی پوست خود باخبر می شوید و هم این که به اندازه کافی از نور خورشید و تاثیرات مهم آن بر سلامتی بهره خواهید برد.


دسته بندی شده در : پوست و مو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب