۱۵ دقیقه نرمش

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 6 تیر, 1390 / بدون نظر

15 دقیقه نرمش و تحرک برای داشتن یک روز بهتر.
این حرکات را دنبال کنید.

۱) بایستید و دستها را مستقیم به دو طرف بدن بکشید. دست را از قسمت مچ خم کنید در حالیکه همزمان تا جایی که می توان بازوها را به عقب حرکت می دهید. بتا ۵ شماره به همین حالت نگه دارید، سپس دستها را موازی بدن نگه دارید. ممکن است در قسمت بازو، ساعد و مچ احساس کشیدگی کنید که این نشان می دهد ماهیچه های شما برای انجام کارهایی در جهت برعکس، رانندگی، تایپ نیاز به کشیدگی دارد.
روزانه یک یا دوبار این عمل را هر بار ده مرتبه اجرا کنید.
۲) بایستید درحالیکه ران پا از هم جداست و با پای چپ یک قدم بزرگ به جلو بردارید. وقتی پا به زمین رسید، زانوی چپ را به آرامی خم کنید (به اندازه زاویه ۹۰ درجه) و زانوی پشتی هم بدون فشار با زمین تماس داشته باشد. به پای جلویی فشار آورده تا به پوزیشن اولیه برگردید و سپس این حرکت را با پای دیگر امتحان کنید.
به دلیل اینکه تمرین بر روی ماهیچه های ساق پا به افزایش جریان خون در قلب کمک می کند و آن را مجبور به کار بیشتر می کند، این حرکت را جزو تمرینات ورزشی قلبی عروقی تان قرار دهید و از واریس رگها نیز جلوگیری خواهد کرد.
روزانه ده تا بیست بار برای هر پا تکرار کنید.
۳) این حرکت یوگایی درد پشت را کاهش می دهد. در وضعیت چهار دست و پا قرار بگیریدو کمرتان را به شکل حرف U خم کنید سپس برعکس این حرکت را انجام دهید یعنی ستون فقرات را به حالت کوهان درآورید.
روزانه یک یا دو بار هر بار ده مرتبه.
۴) یک وزنه یک تا دو و نیم کیلویی را در یک دست بگیرید (مثل قوطی کنسرو پر) آن را در کنار ران نگه دارید سپس دست دیگر را کف صندلی روبروی خودتان گذاشته و زانو ها را کمی خم کنید. آرنج را خم کرده و وزنه را تا زیربغل خود بالا بکشید. سپس برگردانید.
این حرکت بازوها، شانه و ماهیچه میانی پشتی را قوی می کند و با تحریک رشد سلولهای ستون فقرات خطر پوکی استخوان را کاهش می دهد.
روزانه یک یا دو بار هر بار ده مرتبه (برای هر دست)
۵) این تمرین ماهیچه های ستون فقرات را قوی می کند. با تکیه بر آرنج و دستها رو به جلو، روی شکم دراز بکشید سپس به آرامی روی انگشتان پا بالا بیایید و بدن را مثل یک تخته صاف نگه دارید و تا ۲۰ شماره به همین حالت باقی بمانید. سپس به آرامی بدن را پایین بیاورید.
روزانه یک تا دو بار هر بار ده مرتبه.


دسته بندی شده در : ورزش و سلامت
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب