دو خوراکی که شما را لاغر نگه می‌دارند

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 16 مرداد, 1390 / بدون نظر

متخصصان تغذیه در آمریكا تاكید كردند سیب‌زمینی و نشاسته‌ها بدون شك موجب افزایش وزن می‌شوند، …

ماست و خشكبار شما را لاغر نگه می‌دارد

اما مواد غذایی با ارزش تغذیه‌ای مناسب مثل ماست و مغز خشكبار چون باعث می‌شوند كه دیرتر احساس گرسنگی كنید در نتیجه كمك می‌كنند كه لاغرتر بمانید.

به گزارش ایسنا، دكتر داریوش مظفریان از متخصصان دانشكده بهداشت عمومی هاروارد كه سرپرستی این مطالعه را برعهده داشت در این زمینه گفت: منطق معمول انسان این است كه هر خوردنی به اندازه تعادل می‌توان خورد و با وجودی كه دائم توصیه می‌شود مصرف كلی كالری‌ها را كاهش دهید، اما معمولا به این‌كه این كالری‌ها از چه موادی تشكیل شده‌اند، توجهی نمی‌شود بنابراین از آنجا كه ذخیره كالری تمام موادغذایی یكسان نیست پس صرف مصرف آنها به اندازه متعادل كافی نیست.

از بین تمام مواد غذایی، سیب‌زمینی در افزایش وزن نقش آشكار و موثری دارد به طوری كه مصرف روزانه این نشاسته پس از 4 سال موجب افزایش وزن قابل توجهی می‌شود.

این مطالعه نشان می‌دهد كه حتی سیب‌زمینی آب پز یا تنوری هم در افزایش وزن موثر است و ظاهرا علت آن تاثیر این خوردنی روی هورمون انسولین است.
از سوی دیگر اضافه كردن هر نوبت خشكبار به رژیم غذایی درپیشگیری از اضافه وزن نقش دارد. ماست هم در این زمینه نقش شگفت‌انگیزی دارد به طوری كه كسانی كه هر روز ماست می‌خورند طی 4 سال می‌توانند حداقل 5/0 كیلو وزنشان را كاهش دهند.


دسته بندی شده در : كاهش وزن
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب