جرم دندان‌ زنان باردار به زایمان زودرس منجر می‌شود.

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 9 مرداد, 1391 / بدون نظر

رییس دانشکده دندانپزشکی ساری گفت: برخی میکروب‌های دهان و دندان در ایجاد بیماری دریچه‌های قلب موثر هستند و وجود جرم در دندان‌های زنان باردار به زایمان زودرس منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا،منطقه مازندران،دکتر «مهدی غلامرضایی» در جمع خبرنگاران اظهار كرد: سلامت دهان و دندان با سلامت بدن رابطه مستقیمي دارد.

وی با بیان این‌که پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری دندان در کشور است، گفت: این بیماری با مسواک زدن صحيح قابل پیشگیری است.

رییس دانشکده دندانپزشکی ساری با بيان اين‌كه در سنین 6 تا 14 سالگی و نیز دوران کهولت سن، میزان پوسیدگی دندان افزایش می یاید، یادآور شد: به لحاظ علمی مسواك هر 12 ساعت يك‌بار بايد زده شود و هرچه دفعات مسواك زدن افزايش يابد دندان‌های سالم‌تری خواهند داشت.

غلامرضايي با بيان این‌که بهترین زمان برای مسواک زدن پيش از صرف صبحانه و پس از شام است، افزود: درست مسواک زدن از نوع مسواک و خمیر دندان اهمیت بیشتری دارد.

وی با تاکید بر اینکه نخستین روش درمان بیماری‌های لثه مسواک زدن است، اظهار كرد:جویدن آدامس‌های بدون قند به مدت 10 دقیقه پس از صرف غذا به کاهش پوسیدگی دندان کمک می‌کند.

رییس دانشکده دندانپزشکی ساری در خصوص استفاده از دهان‌شویه‌ها تصریح کرد: دهان‌شویه‌ها به دو دسته ضدمیکروبی و فلوراید تقسیم می‌شوند که نوع اول آن بنابر تجویز پزشک برای برخی بیماری‌های خاص استفاده می‌شود.

غلامرضايي با بیان اینکه دهان شویه‌های حاوی فلوراید برای عموم مردم قابل استفاده است، گفت: این دسته از دهان شویه‌ها سبب جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

وی افزود: بر اثر نداشتن دندان خوب، غذا نیز به خوبی جويده نمي‌شود در نتیجه به افزیش وزن فرد منجر می‌شود.

رییس دانشکده دندانپزشکی ساری با بیان این‌که همه مسواک‌های موجود استاندارد هستند، گفت: افراد سعی کنند مسواک‌هایی با مهر استاندارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت را خریداری کنند.

غلامرضايي با تاکید بر این‌که هیچ جسمی نمی‌تواند جایگزین بافت طبیعی دندان باشد، افزود: امروزه جای خالی دندان را با روش‌های ایمپلنت و سپس روکش‌گذاری ترمیم می‌کنند.


دسته بندی شده در : دوران بارداري
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب