هفت فوت و فن آشپزی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 10 دی, 1391 / بدون نظر

گاهي اوقات براي بعضي مشكلات در حين آشپزي راه حل هاي بسيار آساني وجود دارد كه در زير به بعضي از اين فوت و فن ها اشاره شده است كه فقط كافي است شما با آن ها آشنا شويد.

چگونه پسته‌هاي سفت و دربسته را باز كنيد؟

بعضي از پسته‌ها، باز نيستند و فقط روزنه اي كوچك براي باز شدن دارند كه به جاي باز كردن اين پسته ها با دندان يا ناخن، مي توانيد از اين روش استفاده كنيد: نصف پوست پسته ديگري را برداريد و در داخل روزنه خيلي كوچك قرار داده، مانند كليد بچرخانيد، پسته به‌راحتي باز خواهد شد.

 چگونه پوسته تخم‌مرغي را كه داخل ظرف تخم‌مرغ افتاده، جدا كنيد؟

بسيار پيش مي آيد كه هنگامي‌كه تخم‌مرغي را در ظرفي مي‌شكنيد، تكه كوچكي از پوسته تخم‌مرغ داخل ظرف بيفتد؛ در اين حالت، اگر آن را با انگشت يا قاشق برداريد، ممكن است به دليل ليز بودنِ تخم‌مرغ، امكان پذير نباشد. براي اين كار قبل از برداشتن تكه پوسته تخم‌مرغ، انگشت خود را با آب مرطوب كنيد و به پوسته اي كه داخل ظرف افتاده بزنيد. با اين روش پوسته به انگشت‌تان مي چسبد و مي توانيد به راحتي آن را برداريد.

 چگونه شكر قهوه‌اي سفت شده را نرم كنيد؟

با گذشت زمان، رطوبت شكر داخل قفسه‌هاي كابينت تبخير شده و شكر قهوه‌اي، سفت مي‌شود؛ اما مي‌توانيد رطوبت از دست رفته را دوباره به شكر بازگردانيد. كيسه شكر (بسته شكر) را به‌صورت دَرباز با يك فنجان آب در كنارش، در مايكرويو قرار دهيد و به‌مدت سه دقيقه با قدرت بالا مايكروويو كنيد، يا مي توانيد شكر را در كاسه‌اي بريزيد و روي آن دستمال‌ حوله‌اي دولا و نمناك قرار دهيد، سپس ظرف را با فويل يا سلفون بپوشانيد و بگذاريد به مدت يك شب در دماي اتاق بماند.

 عسل شكرك زده را دوباره تازه كنيد.

آيا شيشه عسلي كه در قفسه گذاشته‌ايد سفت شده و شكرك زده؟ نگران نباشيد، به‌راحتي مي‌توانيد آن را مانند شكل اوليه‌اش، زلال و شفاف كنيد! فقط كافي است آن را به مدت 15‌دقيقه، در ظرفي حاوي آب‌جوش كه به‌مدت پنج‌ دقيقه خنك شده است، قرار دهيد.

 استفاده از ميوه هاي خيلي رسيده!

ميوه‌هايي مانند موز، هلو و توت‌فرنگي را كه خيلي زود رسيده مي شوند، اگر در حال خراب شدن هستند مي توانيد به جاي دور ريختن، آن‌ها را بشوييد، پوست بگيريد، حلقه‌حلقه كنيد، در كيسه فريزر قرار دهيد و فريز كنيد و آن‌ها را براي تهيه پاي و اسموتي به كار بريد.

 لكه‌ها را از تخته‌هاي كار چوبي پاك كنيد!

لكه‌هاي آب توت‌فرنگي يا قطره‌هاي آب‌كمپوت و غيره ممكن است روي تخته كار بريزند؛ براي پاك كردن اين لكه‌ها، مقداري نمك روي تخته كار بپاشيد و با ليموترش، نمك را روي تخته كار بماليد. در مورد لكه‌هايي كه خيلي سفت و چسبناك هستند، از دستمال‌هاي آشپزخانه آنتي‌باكتري يا اسفنج استفاده كنيد، پس از آن تخته را كاملاً بشوييد.

قابلمه‌ و تابه‌هاي سوخته را نو جلوه دهيد!

بهترين تابه‌ها و قابلمه‌ها نيز پس از استفاده مداوم و طولاني مدت سياه مي‌شوند و هرچه براي ساييدن و سفيد كردن آن‌ها تلاش كنيد، هرگز درخشش اوليه را به دست نمي‌آورند؛ اما اگر تميزكننده اجاق گاز را به قابلمه و تابه اسپري كنيد و بگذاريد به مدت يكي دو ساعت بماند، جرم‌هاي آن پاك خواهد شد! اين روش براي كتري‌هاي ضد زنگ نيز بسيار مناسب است.

sanazsania.com

دسته بندی شده در : آشپزي آسان و رژیمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب