عشق حقیقی چیست؟

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 21 بهمن, 1392 / بدون نظر

روز ولنتاین، روز عشق، روز جشن سپندارمذگان… کلماتی که این روزها زیاد می شنویم و یا بخاطر فرارسیدن آنها به یکدیگر تبریک گفته و هدیه می دهیم و هدیه می گیریم. همه جا سخن از دوست داشتن و ابراز عشق و محبت است. واقعیت این است که مهم نیست به چه بهانه‌ایی- ایرانی یا غیر ایرانی – این روز (ها) را جشن بگیریم. آنچه مهمتر است این است که آیا در آنچه که ابراز کرده و از خود نشان می‌دهیم همانی هستیم که واقعا هستیم؟ این جمله‌ها را به شیوه های مختلفی در طول روز از دوستان صمیمی شنیده و یا با آنها درد و دل می کنیم : ” من به عشق و علاقه او به خودم شک دارم! “ یا “نمی دانم آیا واقعا همان کسی است که ادعا می کند؟”. برآن شدیم تا مطلبی درباره عشق و دوست داشتن برای شما منتشر کنیم . به همراه یک آزمون کوچک و ساده تا بتوانید با پاسخ دادن به چند سوال ساده، کمی نسبت به نامزد و همسر خود با آگاهی بیشتری فکر کرده ، تصمیم گرفته و با او بهتر زندگی کنید!

در ابتدای زندگی زناشویی و یا دوران نامزدی که هنوز عشق بر زندگی زوجی حاکم است، همه چیز روبه راه است، اما به تدریج عشق فروکش می‌کند، ناراحتی، دعوا و بگو مگوها آغاز می‌شود.

بسیاری از دختران در ابتدای امر فکر می‌کنند کسی که از آن‌ها خواستگاری کرده است، شاهزاده پریان است و با اسب سفیدش به خواستگاری آن‌ها آمده و یا عاشق آن‌ها شده است، اما بزودی متوجه می‌شوند که سخت در اشتباه بوده‌اند. شما هرگز اجازه ندهید این اتفاق در زندگی شما رخ دهد!

روابط مشکل ساز، از علل مهم افسردگی و بسیاری از فشارها و استرس‌های زنان امروزی است. برخی از روابط بین زوجین، ناراحت کننده، دشوار و همراه با بدرفتاری‌های عاطفی و حتی خشونت است. افراد بدبخت و کسانی که دوره کودکی و تجارب گذشته آن‌ها همراه با بدبختی بوده است، اغلب در شناخت عشق واقعی از عشق دروغین دچار اشتباه می‌شوند.

بسیاری از زنان، زندگی بدون احساس رضایت، همراه با کشمکش درونی، افسردگی و یا احساس حقارت را ادامه می‌دهند. چنین روابطی هم به لحظات زندگی و هم به عمیق‌ترین عواطف فرد ضربه وارد می‌کند. افرادی که این چنین زندگی می‌کنند و همیشه مورد سوء استفاده شوهران قرار می‌گیرند. آنان همیشه طرف کوچک‌تر یک رابطه‌اند.

عشق چیست؟

در وهله اول، عشق رسیدن به رفاه، خوشبختی، رشد و شکوفایی خود فرد است. عشق واقعی شما را در برابر آسیب‌های جسمانی و عاطفی مصون می‌سازد. عشق واقعی فقط یک احساس نیست، بلکه خود را در عمل نشان می‌دهد. این عشق، یاری دهنده و نیرو بخش است و زندگی‌تان را بهبود می‌بخشد، بدون اینکه چیزی از شما مطالبه کند.

عاشق واقعی کسی است که با شما، مهربان، فداکار، با گذشت، صبور، مؤدب و صادق است و نسبت به نیازها و احساسات شما حساس است، نقص‌های شما را می‌پذیرد بدون این که تندخویی کند یا عصبانی شود. کسی که شما را دوست دارد، به فعالیت‌ها، احساسات و عقاید شما نیز علاقه دارد. شما را همان طور که هستید می‌پذیرد و به شما ایمان دارد. دوستدار واقعی محبتش را اظهار می‌کند. رفتارتان را تایید کرده و به شما آرامش می‌بخشد، شما را حمایت اخلاقی کرده و در کارها مشوقتان است. رفتارش توأم با مهربانی، حمایت و خدمت است. اگر در موردی فداکاری لازم باشد، او با گذشت خود عشقش را به شما نشان می‌دهد.

عشق واقعی هرچه بیشتر ادامه پیدا کند قوی‌تر می‌شود. عشق واقعی خودش را در دشواری‌ها نشان می‌دهد، چرا که در آن لحظات عاشق واقعی رفتاری حاکی از صبر و حمایت از خود نشان می‌دهد. هیچ کس نمی‌تواند همیشه و در همه جا رفتار عاشقانه داشته باشد، اما در یک رابطه راضی کننده، مهربانی، لطف و رفتارهای حمایتی همیشه وجود دارد. در مورد عاشق واقعی و مرد زندگی باید با توجه به عملش قضاوت کرد، نه گفتارش.

اغلب مردان فقط برای ارضای نیاز جنسی نسبت به همسرانشان ادعای عشق فراوان دارند، ولی با آن‌ها خوش رفتار نیستند، یعنی رابطه آن‌ها به گونه ایی نیست که برای دو طرف ارضا کننده باشد.

شهوت زیاد را هرگز با عشق برابر ندانید، حتی مردان خودخواه و یا کسانی که بدرفتاری عاطفی یا جسمانی دارند هم در تختخواب می‌توانند بی نظیر باشند.

آیا نامزدتان را می‌شناسید؟

از کجا می‌توان فهمید نامزدی که انتخاب کرده‌اید فرد مناسبی است؟ برای پیدا کردن جواب این سؤال می‌توانید از پرسشنامه زیر استفاده کنید. این پرسشنامه برای ارزشیابی رابطه شما بسیار مهم است. پاسخ منفی به بیشتر سؤال‌ها نشان دهنده مشکلات جدی است و پیشنهاد می‌کنیم در این صورت نامزد دیگری انتخاب کنید! بیان افکار و احساسات در هر رابطه‌ای مهم است و بدانید اگر نتوانید بدون عصبانیت یا ناراحتی در مورد مسائل مهم تبادل نظر کنید، این پیشنهادات هرگز مشکل شما را حل نخواهد کرد.

پرسشنامه ارزشیابی نامزد یا همسر.

۱- آیا نامزد یا همسر شما اغلب نسبت به اعمال، علایق، عقاید، احساسات و یا مشکلات شما بی‌اعتناست؟

۲- آیا در مورد چیزهای کوچک مثل جایی که می‌خواهید بروید یا کاری که تصمیم به انجام آن دارید، با شما موافقت می‌کند؟

۳- آیا او فرد خودخواهی است؟

۴- آیا اغلب مواقع شما را ناراحت، مأیوس و دل‌شکسته می‌کند؟

۵- آیا اشتباهات و عذر خواهی شما را می‌پذیرد؟

۶- آیا شما را می‌بخشد؟

۷- چگونه با شما رفتار می‌کند وقتی که:

     • عصبانی است.

     • کار اشتباهی انجام می‌دهید.

     • احساس ناراحتی یا افسردگی می‌کنید.

۸- آیا در موقع عصبانیت از خود بردباری نشان می‌دهد؟

۹- آیا به صورت مداوم و غیر ضروری عصبانی می‌شود؟

۱۰- آیا گاهی اوقات عصبانیت وی به مراحل حاد می‌رسد؟

۱۱- موقع عصبانیت با دیگران چه رفتاری دارد؟

۱۲- آیا تا به حال شما یا فرد دیگری را تهدید کرده، ترسانده یا زده است؟

۱۳- آیا می‌تواند به طور خودجوش احساسات شما و یا موضوعاتی را که باعث ناراحتی یا خشم شما می‌شود بیان کند؟

۱۴- آیا شما را در مورد خواسته‌هایتان به حرف وامی‌دارد و یا دوست ندارد به چنین مواردی گوش کند و یا در این مورد بحث نماید؟

۱۵- آیا می‌تواند با بحث کردن، مسائل حساس و دشوار را حل نماید؟

۱۶- آیا در مورد امور مختلف باهم به توافق می‌رسید یا اینکه همیشه حرف فقط حرف اوست؟

۱۷- آیا به او اعتماد دارید؟

۱۸- آیا قابل اعتماد و وفادار است؟

۱۹- آیا به طور مکرر دروغ می‌گوید و یا کتمان حقیقت می‌کند؟

۲۰- آیا وقتی باهم هستید، احساس آرامش و راحتی می‌کنید؟

۲۱- آیا معتاد به مواد مخدر یا الکل است؟

۲۲- آیا به ارزش‌ها و آرمان‌های یکدیگر احترام می‌گذارید؟

۲۳- آیا خود را در مشکلات شما (مثل افسردگی یا کمبود عزت نفس) شریک می‌داند؟

۲۴- آیا هردو از دیدن هم احساس غرور می‌کنید؟

چنانچه با فردی که دارای ویژگی‌های شخصیتی زیر است ازدواج کرده‌اید، باید به خود ببالید، زیرا فرد خوشبختی هستید:

مهربان، دلسوز، سخاوتمند، حساس نسبت به دیگران، وفادار، شکیبا، قابل اطمینان، مسئولیت پذیر، صادق، پایدار، عادل و…

اگر با فردی نامزد کرده‌اید که با شما رفتاری توأم با مهربانی، دلسوزی و بردباری دارد، ولی با دیگران برعکس این رفتارها را، باید بدانید که وقتی عشق فروکش کند، فشارها و مشکلات زندگی او را دلسرد می‌کند و دعوا و بگومگوها شروع می‌شود، آن وقت با شما نیز مانند دیگران رفتار می‌کند.

این را هم فراموش نکنید که ازدواج با کسی که اعتقادات محکم اخلاقی ندارد و تعهد مستحکمی نسبت به رفتار صادقانه و وفاداری ندارد، در آینده احتمالاً مشکل ساز خواهد شد.

منبع: دگرش دات کام


دسته بندی شده در : جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب