مضرات دیروقت غذا خوردن

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 6 بهمن, 1392 / بدون نظر

اکثر رژیم‌ها و برنامه‌های غذایی شدیدا توصیه می‌کنند که باید غذای خود را در شب محدود کنید، و آخرین وعده‌ی غذایی خود را هم ۳ تا ۴ ساعت پیش از اینکه به رختخواب بروید میل کنید.

اما افراد زیادی که رژیم دارند، دقیقا همین یک قانون را نادیده می‌گیرند و متوجه نیستند که دیر وقت غذا خوردن چقدر می‌تواند رژیمشان را خراب کند!

یکی از بهترین دلایل برای دیر غذا نخوردن در شب‌ها، این است که واقعا هیچکس دوست ندارد نصفه شب کرفس بخورد! دیر وقت، روبروی تلویزیون یا هنگام مطالعه‌ی کتاب، عموما ما طالب خوردنی‌های راحت و خوشمزه مثل شکلات و شیرینی و دیگر غذاهایی که ابدا نباید وقتی که رژیم داریم سراغش برویم، هستیم.

همانطور که گفته شد، اگر شما مراقب وزنتان هستید یا اینکه یک رژیم غذایی را پیگیری می‌کنید، حتما باید به قانون عدم مصرف مواد غذایی ۳ تا ۴ ساعت قبل از خواب توجه داشته باشید. بهرحال این کار بصورت باور نکردنی ای سخت است، مخصوصا اگر تا بحال عادت داشتید که دیروقت شام می‌خوردید یا اینکه نصفه شب‌ها هله هوله می‌خوردید.

در ادامه نکاتی را خواهید خواند که به شما کمک می‌کند تا غذا خوردن شب و دیر وقت را متوقف کنید.

۱. شما می‌توانید تنها چند روز در هفته با تغییر زمان شامتان آغاز کنید، بدین ترتیب کم کم بدنتان به دریافت آخرین وعده‌ی غذایی‌اش زودتر از قبلا، عادت می‌کند.

۲. به محض اینکه زودتر از گذشته شامتان را بخورید، احتمالا متوجه خواهید شد که شب‌ها گشنه‌تان می‌شود، که بنظر می‌رسد با هدف شما در مبارزه است. برای خودتان این عادت را ایجاد کنید که هرگاه آخر شب گشنه‌تان شد فقط یک خوراکی مختصر و سبک بخورید. خوردنی‌هایی همچون هویج و کرفس و البته بدون سس، یک انتخاب عالی است.

۳. دندان‌هایتان را زود مسواک کنید! هیچ چیزی مثل طعم نعناع خمیر دندان، پس از مسواک زدن نمی‌تواند هوس شکلات را در شما از بین ببرد. همچنین زود مسواک زدن، باعث خواهد شد تا بصورت ناخوداگاه بدنتان تشخیص دهد که دیگر وقت خوردن نیست.

۴. صبحانه و ناهار بخورید! خوردن سه وعده‌ی غذایی در روز واقعا شما را از به هوس افتادن در آخر شب دور کرده، و سوخت و ساز بدنتان را تحت کنترل در می‌آورد. با این ذهنیت که وعده‌ی شام برایتان کافیست، وعده‌های غذایی روز را رد نکنید. در آن صورت شما تنها در یک وعده کلی کالری اضافه خواهید خورد.

مشابه تمام قوانین رژیم گرفتن، اگر در مورد این قانون هم دچار لغزش شدید، به خودتان سخت نگیرید و به فکر مجازات خود نباشید! اگر هر چند وقت یکبار، در نیمه‌ی شب یک کیک شکلاتی نوش جان کردید، پیشرفت رژیم شما یا زندگی‌تان به کلی نابود نخواهد شد!

منبع: مجله اینترنتی تناسب اندام


دسته بندی شده در : تغذيه و تناسب اندام
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب