موادغذایی موثر در پیشگیری از آلرژی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 25 فروردین, 1393 / بدون نظر

مصرف برخی مواد غذایی در پیشگیری از حساسیت فصل بهار موثر است، برخی مواد غذایی از جمله ماهی های چرب، سیر ،پیاز ،ماست، اسفناج و نوشیدن چای سبز در پیشگیری از حساسیت فصل بهار بسیار موثر است.

این مواد غذایی همچنین می‌تواند تسكین ‌دهنده‌ آلرژی در افراد باشد. ماهی های چرب مثل سالمون و ساردین می تواند سبب افزایش میزان امگا 3 در بدن افراد شود، مصرف این نوع ماهی ها می تواند میزان التهاب افراد – كه یكی از نشانه های آلرژی در بدن است – را كاهش دهد.

بررسی ها نشان داده است كودكانی كه از سنین پایین، مصرف ماهی های چرب را آغاز می كنند، كمتر در معرض ابتلا به انواع آلرژی های فصلی قرار می گیرند.

سیر تقویت كننده سیستم ایمنی بدن انسان است  و به ویژه به صورت خام، سبب افزایش میزان آنتی اكسیدان در بدن می شود و در پیشگیری از حساسیت ناشی از گرده گیاهان در فصل بهار بسیار موثر است.

مصرف پیاز نیز سیستم ایمنی را نسبت به مواد آلرژی زا بی تفاوت می كند، ماست نیز یكی دیگر از مواد غذایی علیه آلرژی است به طوری كه باكتری های زنده موجود در ماست، دستگاه گوارش را تحریك به ساخت گلبول های سفید، پادتن و فاكتورهای رشد می كند كه می تواند میزان عكس العمل ارگانیسم نسبت به مواد آلرژی زا را كاهش دهد.

مصرف سیب ،هویج ،كرفس ،گوجه فرنگی ،خربزه و موز، آلرژی فصلی به ویژه در بهار را تشدید كرده و باعث خارش و تورم دهانی در افراد می شود.

منبع : ایرنا


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب