7 ترفند برای 1 ازدواج موفق

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 1 تیر, 1393 / بدون نظر

اگر تازه عروسید یا اینکه حتی جزو آن گروهی هستید که سال هاست این مسیر را پیموده‌اند، آیا می‌دانید چطور می‌توانید ازدواج موفقی داشته باشید یا زندگیتان را در مسیر ازدواج های موفق بیاندازید؟

برای پاسخ به این سوال در یک کلام می‌توان گفت به کارهایی که زوج های موفق انجام می‌دهند و به رازهایی که آنها در روابطشان اعمال می کنند توجه کنید. این رازها را در ادامه بخوانید.

1- زوج های موفق انتظاراتشان را از یکدیگر صریحا بیان می کنند.

ازدواج با دوران نامزدی متفاوت است. پس از ازدواج شما انتظاراتی از همسر خود دارید که با انتظارات دوران نامزدی تفاوت دارد. به عنوان مثال در طول دوران نامزدی شما از زندگی دانشجویی و درآمد اندک رضایت دارید اما بعد از ان یعنی بعد از ازدواج شما توقع دارید تا همسرتان حقوق ثابتی را دریافت نماید. زوج های موفق قبل از ازدواجشان صریحا در مورد انتظاراتشان از یکدیگر گفتگو می کنند و اگر یک اختلاف جدی میان آنها وجود داشته باشد به عنوان مثال- مرد فرزند بخواهد ولی زن مخالفت کند-در این زمان آنها درباره این مسئله که ایا با یکدیگرازدواج کنند یا نه به طور جدی فکر می  کنند. بعد از ازدواج نیز زوجهای موفق مداوم با یکدیگر گفتگو می کنند تا انتظاراتشان را از زندگی زناشویی مرورکنند. اگر این انتظارات با یکدیگر در تضاد بود زوجین ارتباطشان را با یکدیگر حفظ می کنند تا به یک توافق ودرک متقابل برسند.

2- زوج های موفق هوییتشان را حفظ می کنند.

اگر چه شما قبل از ازدواج مستقل بوده اید اما بعد از ان شما درگیر شخص دیگری می شوید که زوج شما خواهد بود مخصوصا اگر ازدواج فرزندانی در پی داشته باشد، روز به روز زندگیتان به طور چشمگیری به یکدیگر نزدیک تر خواهد شد و نتیجه این است که اغلب هردوی شما به یکدیگر وابسته می شوید، به گونه ای که احساس می کنید شخصی دائما به شما چسبیده است. – زوجهای موفق به خوبی به این مطلب اگاهند که ازدواج می تواند احساس در مخمصه افتادن را به آنها القا کند، حتی اگر عشق زیادی بین آنها وجود داشته باشد.پس آنها همدیگر را دائما به با هم بودن تشویق نمی کنند،بلکه همدیگر را ترغیب می کنند تا زمانی را به خود اختصاص دهند، یعنی به تنهایی لحظاتی را با سرگرمی ها ودوستانشان سپری کنند.با این روش هرکدام از زوجین با هوییتشان وارد ازدواج میشوند وان را حفظ می کنند و همیشه هوییت خود را زنده نگه میدارند.

3- زوج های موفق یکدیگر را در راس امور قرار می دهند.

به محض این که ازدواج می کنید این امکان وجود دارد که ادب و احترام در بین شما کمرنگ شود. در دوران نامزدی ویا اوایل ازدواج چیزهای کوچکی از قبیل کمک کرد ن به یکدیگر را به یاد داشتید و مسائل بزرگتری همچون محترمانه به حرف هم گوش کردن را فراموش نمی کردید، اما ازدواج می تواند باعث دنیایی از تغییرات شود.اغلب بعد از ازدواج احترام گذاشتن به یکدیگر را فراموش میکنید واین امکان وجود دارد که اهمیت دادن به زوجتان کمتر شود وتوجه شما بیشتر به مسائل دیگری همچون کار،سرگرمی ها ،ویا بچه ها معطوف شود وبه جای همسرتان آنها را در اولویت قرار دهید.

زوج های موفق بیش از هرچیز دیگری به یکدیگر اهمیت میدهند،آنها به عقاید زوجشان علاقه نشان می دهند وهمسرشان را جدی میگیرند. این زوجین زمانی که با دیگران صحبت می کنند از همسرشان با الفاظ زیبایی یاد می کنند و خلاصه اینکه هرگز وجود یکدیگر را بی اهمیت نمیدانند و قدر یکدیگر را به خوبی می دانند و همیشه به خاطردارند از اینکه با هم ازدواج کردند، چقدر خوش بختند.

4- زوج های موفق یاد میگیرند تا به خوبی مشکلاتشان را حل کنند.

جان گوتمن، روانشناس امریکایی به مدت بیست سال برروی زوج ها تحقیق و بررسی کرد و به این نتیجه رسید که عامل اصلی موفقیت و یا شکست در ازدواج این است که ایا زوجین می توانند مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند یا نه؟

زمان هایی وجود دارد که شما با یکدیگر توافق ندارید و اینجاست که این اختلافات باعث رنجش شما می شود، مطمئنا نمی بایستی با اضافه کردن خشونت و بد رفتاری این رنجش را زیاد تر کنید. اما اگر همسرتان چیزهایی را برخلاف میلتان می خواهد ویا کارهایی را انجام می دهد که با نظر شما مغایرت دارد، شما می بایستی این اختلافات را با همدیگر حل نمایید.

زوج های موفق هرچند که احساس بد در بین آنها حکمفرما باشد اما درعین حال ارتباطشان را حفظ می کنند. آنها در مورد اختلافاتشان با یکدیگرگفتگو می کنند و بنابراین گفتگوی بین آنها به یک نتیجه مسالمت امیز منتهی می شود. زوجین به یکدیگر لبخند میزنند و به جای نق زدن وعیب جویی کردن از یکدیگر حمایت می کنند. زوج های موفق کاملا به این موضوع واقف هستند که عشق ورزیدن بسیار مهمتر از پیروز بودن در یک بحث وگفتگو است.

5- زوج های موفق به خوبی از یکدیگر لذت میبرند.

در شروع ازدواج عشق و علاقه زیادی بین زوجین وجود دارد، اما باید به یاد داشته باشید زمانی که ازدواج می کنید سال هایی را در پیش رو خواهید داشت که قرار است این علاقه عمیق تر شود. به علاوه امروزه ازدواج اغلب با فشارهای روانی بسیار زیادی همچون تولد اولین فرزند همراه است.

زوج های موفق می دانند که چگونه از یکدیگر لذت ببرند شما می بایستی با جدیت رابطه عاشقانتان را در اولویت قرار دهید و زمان و فضای لازم را برای این کار فراهم کنید. شما نیازمند این هستید تا به صورت مداوم از نیازهای جنسی همسرتان اگاهی داشته باشید و راه های جدید را برای راضی نگه داشتن یکدیگر پیدا کنید.

زوجهای موفق مهربان و با عاطفه هستند.اگر گاهی اوقات بین آنها از نظر عاطفی خلا ایجاد شود آنها به واسطه دلبری کردن، در اغوش گرفتن، و رمانتیک بودن از شر این احساس خلاص می شوند.

6- زوجهای موفق با یکدیگر رشد می کنند.

شخصی که شما با ان ازدواج می کنید بعد از گذشت ده سال از زندگی همان شخص باقی نخواهد ماند، هردوی شما تغییر خواهید کرد، مخصوصا این تغییرات در لحظات سخت و حساس زندگی از قبیل شروع زندگی مشترک، از دست دادن یکی از والدین محسوس تر خواهد بود.

زوجهای موفق به خوبی به این مطلب اگاهی دارند که در این لحظات یکی از آنها ویا هردو شخصیتشان تغییر خواهد کرد به گونه ایی که میتوان این چنین احساس کرد که گویی قوانین تغییر کرده است،واین بدان معناست که به منظورهمراه شدن با رابطه های در حال تغییر،شما نیز می بایستی تغییر کنید.

زوج های موفق تغییرات را به خوبی پیش بینی می کنند و برآنها مسلط می شوند.آنها به جای این که خواهان این باشند که همیشه با یک شخصیت ثابت زندگی کنند بیشتر در طلب تغییر در بهبود یافتن شخصیتشان هستند و به خوبی از تغییرات مثبت شخصیتشان و مشارکتی که به دنبال آن اتفاق میافتد، استقبال می کنند.

7- زوج های موفق به طور کارآمد و عملی رابطه خود را حفظ می کنند.

زمانی که ازدواج کردید و در کنار زوج مورد علاقه تان زندگی مشترک را شروع کردید ممکن است به این موفقیت های به دست امده اکتفا کنید و این چنین احساس کنید که هیچ چیز نمی تواند به پیوندتان آسیبی وارد کند. اما اگاه باشید! گذشت زمان و یک احساس نادرست از امنیت حتی عمیق ترین وقوی ترین عشق ها را می تواند از بین ببرد.

بنابراین زوج های موفق این احساس اشتباه را به وقت دیگری موکول می کنند و در زمانی که آن را برای گفتگو اختصاص داده اند و آن را یه عنوان یک قانون پذیرفته اند، به آن مشکل می پردازند و در باره آن گفتگو می کنند، تا اطمینان حاصل کنند که هر دوی آنها شاد و از یکدیگر راضی هستند. اگر یکی از شما و یا هردویتان گله مند و یا ناراضی هستید، مشکل خود را بیان کنید و از کمک گرفتن از افراد متبحر و کارشناس اجتناب نکنید. زوج های موفق هرگز قبل از رفتن به نزد مشاوره اجازه نمی دهند تا برگه طلاق امضا شود، آن ها در اولین فرصت ممکن مشکل خود را حل می کنند.

منبع: میگنا دات آی آر


دسته بندی شده در : روانشناسی و خانواده
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب