نكاتی ظريف و مهم در آشپزي

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 19 مهر, 1393 / بدون نظر

نكات ظريف و مهم آشپزي از سرآشپز معروف چيني

مينگ تساي يكي از بهترين سرآشپزان جهان مي‌باشد كه اصالتي چيني دارد ولي در ديتونا از ايالت اوهايوي آمريكا بزرگ شده است. پدر و مادر وي رستوران داشته‌اند و از همان ابتدا وي نيز به آشپزي علاقمند شده است. تساي، در رشته مهندسي مكانيك فارغ‌التحصيل شده است. اولين رستوراني كه وي افتتاح كرد به سال 1998 بازمي‌گردد. او كتاب هايي در مورد آلرژي‌هاي غذايي به چاپ رسانيده است و در حال حاضر عضو انجمن FAAN آمريكا نيز مي‌باشد. درجه استاد افتخاري مديريت هتل را نيز به خود اختصاص داده است و در حال حاضر در رده‌بندي جهاني سرآشپزان جهان رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

چند توصيه كاربردي از اين سرآشپز معروف را بخوانيد شايد برايتان مفيد باشد.

* هرگز زعفران را درون روغن يا كره داغ سرخ نكنيد زيرا طعم آن را كاملا از بين مي‌رود.

* وقتي كه از كره به عنوان سرخ كردن مواد استفاده مي‌كنيد براي اينكه از سوختن آنها جلوگيري كنيد، كمي روغن نيز به آن اضافه كنيد.

* براي اينكه طعم لوبيا و نخودفرنگي بهتر شود، پيشنهاد مي‌كنيم كه هنگام پختن و در آخرين لحظات يا در هنگام ميل كردن به آن نمك اضافه كنيد.

* براي آب‌پز كردن تخم‌مرغ بهتراست آن را هنگامي كه آب به جوش آمده است درون آب قرار دهيد، سپس شعله گاز را كم كنيد تا تخم‌مرغ‌ها ترك نخورند.

* اگر در هنگام پخت سبزيجات را درون آب سردي قرار دهيد رنگ سبز خود را تا حدودي از دست مي‌دهد، براي اينكه به اين مشكل برنخوريد مي‌توانيد سبزيجات را در هنگام تهيه غذا درون آب جوشي قرار دهيد. اين عمل باعث مي‌شود سبزيجات رنگ طبيعي خودرا حفظ كنند.

* براي اينكه در هنگام بريدن پياز اشك چشمتان راه نيفتد پيشنهاد مي‌كنيم كه پس از پوست كندن پياز آن را درون آب قرار دهيد.

* موزهاي نرسيده را اگر درون سبدي يا پاكتي قرار دهيد و در محيطي تاريك بگذاريد خيلي سريع رسيده مي‌شوند.

* برگ‌هاي بيروني سالاد معمولا مورد بي‌مهري قرار مي‌گيرند و دور ريخته مي‌شوند اما بايد بدانيد كه اشتباه بزرگي مرتكب مي‌شويد. سعي كنيد از آنها در تهيه سالاد استفاده كنيد زيرا برگ‌هاي بيروني كاهو نسبت به برگ‌هاي داخلي كاهو از ويتامين «آ» بيشتري برخوردارند.

* به دليل اينكه استفاده بش از اندازه نمك براي سلامت انسان خطرساز است بهتر است در تهيه غذا به جاي نمك بيشتر از طعم دهنده‌هاي طبيعي همچون آبليمو، فلفل و حتي گياهان خوراكي استفاده كنيد.

* گوشت‌هاي نسبتا منجمد بهتر بريده مي‌شوند. پيش از آنكه بخواهيد گوشت را قطعه قطعه كنيد به مدت 30 دقيقه آن را در فريزر بگذاريد.

* هيچگاه چاقو يا وسايل نوك تيز را درون سينك ظرفشويي پر از ظرف نگذاريد زيرا دسترسي آن براي كودكان ساده است و اين موضوع كاملا خطرناك مي‌باشد.

* كبريت و فندك را در جايي از آشپزخانه قرار دهيد كه در دسترس كودكان نباشد.

* استفاده از فلفل به خصوص فلفل قرمز به غذايتان طعم و شكل خوبي مي دهد، سعي كنيد بيشتر از آنان استفاده كنيد.

*پيش از آنكه گوشت را سرخ كنيد به ماهيتابه‌اي كه درون آن روغن ريخته‌ايد كمي نمك اضافه كنيد تا از ترشحات آب گوشت جلوگيري كند.

* براي اينكه در هنگام بريدن پياز اشك از چشمانتان سرازير نشود روش ديگري نيز وجود دارد. پيش از استفاده از پياز مي‌توانيد آن را درون يخچال قرار دهيد و پس از مدتي كوتاه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد.

* اگر فردي كم خون هستيد مي‌توانيد به غذاي خود شنبليله اضافه كنيد. شنبليله به كم خوني شما كمك خواهد كرد.

* در شستن سيب‌زميني، هويج و تربچه بهتر است كه از اسكاچ و يا از برس كوچكي استفاده كنيد و به وسيله آنها در زير آب سرد بشوئيد.

* لوبيا حاوي ويتامين A مي‌باشد براي اينكه اين ويتامين را از دست ندهد آن را در محيطي تاريك نگه داريد.

منبع: تیپ لایف دات آی آر


دسته بندی شده در : آشپزي آسان و رژیمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب