شگردهایی برای اتاق های بی پنجره

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 16 اردیبهشت, 1394 / بدون نظر

شگردهایی برای اتاق های بی پنجره

اگر سالن یا اتاق تان پنجره ای به بیرون نداشت یا اینکه پنجره به قدری کوچک بود که تفاوتی با نبودن نمی کرد، اینگونه خانه تان را روشن کنید. شاید شما هم خانه ای داشته باشید که اتاقی بدون پنجره و محروم از نور طبیعی دارد. در چنین شرایطی برای روشن کردن فضای اتاق خود بهتر است به فکر یک نورپردازی زیبا و جذاب باشید.

دیوارها را به رنگ روشن درآورید

یک راه مناسب این است که از رنگ های روشن برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق استفاده کنید. این بدین معنا نیست که دیوارها حتما باید به رنگ سفید باشند اما بهتر است که سقف چنین اتاق هایی را به رنگ سفید درآورد. تناژهایی از رنگ سفید یا قهوه ای روشن، انتخاب های خوبی برای دیوارهای زیرزمین یا راهروهای خانه محسوب می شوند.

اگر اتاق بدون پنجره را نمی پسندید، برای آن پنجره کاذب نصب کنید! با ساختن دیواری کاذب و پنجره ای بر روی آن، وقتی چراغ این قسمت روشن شود؛ به نظر می رسد که نور طبیعی وارد قسمت اصلی اتاق می گردد. برای زیباتر کردن فضای آن نیز بهترین راه این است که به جای شیشه های معمولی از شیشه های رنگی و طرح دار برای این پنجره استفاده کنید.

با هالوژن ها اتاق را روشن کنید

هالوژن ها و نورافکن ها، برای روشن کردن اتاق های بدون پنجره بسیار مناسب هستند و هر نقطه ای از آن را به خوبی پرنور می کنند. بهتر است در اتاق هایی که وقت زیادی در آن می گذرانید، چند هالوژن به فاصله های یکسان، روی سقف نصب کنید. همچنین برای جلوه دادن به فضای داخلی می توان از این چراغ ها برای تورفتگی های دیوار نیز استفاده کرد.

از قطعات شیشه ای در فضای داخلی اتاق استفاده کنید

امکان دارد برخی از افراد که از مکان های بسته ترس غیرارادی دارند، در این گونه اتاق ها دچار مشکل شوند. برای کم کردن اضطراب و آرامش این افراد بهتر است تا جایی که می شود، از بخش های شیشه ای در فضای داخل اتاق استفاده کنید. هیچ دیواری به این اتاق اضافه نکنید اما اگر مجبور به این کار شدید حتما یک پنجره در آن تعبیه کنید. اتاق های بدون پنجره اما با فضای وسیع و باز، استرس و اضطراب کمتری را در افراد ایجاد می کنند. اما در اتاق های کوچک و محدود، پنجره حقیقتا باعث آرامش روح و روان است. حتی اگر این تاثیر صرفا یک تلقین باشد.

منبع: نو عروس دات کام


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب