12 نكته دكوراسيون داخلي در تابستان

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 22 مرداد, 1394 / بدون نظر

12 نكته طراحي و دكوراسيون داخلي براي فصل گرم تابستان

زماني كه از فصلي به فصل ديگر پا مي‌گذاريم ناخودآگاه تغييراتي در محيط پيرامون خود مشاهده مي‌كنيم كه نويد از دگرگوني و آغاز فصلي جديد از زندگي را مي‌دهد.

طراحي دكوراسيون داخلي منزل نيز جزء آن مواردي است كه با تغيير فصل مي‌تواند دستخوش تغييراتي شود كه بسته به سليقه و حوصله شما دارد. با تغيير طراحي دكوراسيون مي‌توانيد فضايي دلچسب متناسب با آن فصل را ايجاد كنيد كه علاوه بر بخشيدن جاني تازه به منزل، روحيه شما را نيز پرطراوت و شاداب مي‌كند. در زير نكاتي از گريس بوني، يكي از برجسته‌ترين طراحان داخلي آمريكا در مورد طراحي و چيدمان خانه در فصل تابستان خواهيد خواند كه اتفاقا هزينه خاصي را برايتان در برنخواهد داشت.

* در ابتدا بايد وسايلي كه مرتبط با اين فصل نيستند را جمع كنيد تا فضا بازتر شود.

* چند شاخه گل را درون گلدان يا ظروف گلداني قرار دهيد و با روباني خوش رنگ آن را تزئين كنيد تا فضايي پرطراوت‌تر داشته باشيد.

* تعويض پتو و ملافه‌هاي ضخيم را با انواع سبك‌تر و نرم‌تر آن در دستور كار قرار دهيد.

* قاليچه يا فرش‌هاي كف اتاق‌ها را حدالامكان جمع كنيد تا فضا بزرگ‌تر به نظر آيد. مي‌توانيد به جاي آنها از قاليچه‌هاي حصيري نيز استفاده كنيد كه بيشتر حالتي تزئيني دارد.

* پرده‌هاي ضخيم را باز كنيد و به جاي آن از پرده‌هاي توري شكل و سبك استفاده كنيد تا خانه نورگيرتر شود و هوا به راحتي جابه‌جا شود.

* از لامپ‌هاي كم مصرف استفاده كنيد زيرا گرماي كمتري از خود توليد مي‌كنند تا در فصل گرم تابستان هواي داخلي خانه را گرم‌تر نكنند.

* روكش مبل‌هاي خود را مي‌توانيد با پارچه‌هاي نخي و سبك عوض كنيد تا با كمترين هزينه ممكن تغيير عمده‌اي ايجاد كرده باشيد. پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي روشن نظير سفيد، زرد، نارنجي و ليمويي استفاده كنيد.

* با تغيير رنگ روكش اقلامي مانند بالش و روميزي و خريد اقلام جديد خوش رنگ و لعاب مي‌توانيد تغييري عمده ايجاد كنيد. اگر با رنگ سال پيش مي‌رويد بد نيست بدانيد كه رنگ سال 2011، رنگي مابين صورتي و قرمز مي‌باشد.

* ميوه سيب همواره جذابيت‌هاي خاص خود را داشته است، سعي كنيد هميشه چند سيب قرمز را درون ظرف ميوه‌خوري و روي ميزي پذيرايي خود داشته باشيد. جلوه بسيار زيبايي خواهد داشت.

* گياهان خانگي و تزئيني را فراموش نكنيد. اين گياهان معمولا قيمت آنچناني ندارند. پس اگر آنها را درون گلدان يا ظروف خوش طرح بگذاريد بسيار چشمگيرتر به نظر خواهند آمد.

* روي ميزها را نيز به سليقه خود و با اقلام كادويي و خوش رنگ تزئين كنيد.

* در فصل تابستان بهتر است بيشتر از نورهاي ملايم‌تر استفاده كنيد تا هم گرماي كمتري توليد كنند هم فضايي رمانتيك‌تر داشته باشيد. آباژورها گزينه خوبي هستند.

منبع: تیپ لایف دات آی آر


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب