رنگ بنفش در دکوراسیون مدرن

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 15 مرداد, 1394 / بدون نظر

استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون مدرن

رنگ ها نقشی کلیدی در زندگی ما بازی می کنند. رنگ هایی مثل بنفش از گذشته هم به ندرت استفاده می شدند چرا که تهیه ی این رنگ از صدف ها، پرهزینه بوده. ولی رنگ های دیگر بیشتر مورد لطف قرار گرفته اند. در هر صورت رنگی که برای خانه تان استفاده می کنید نقشی به سزا در حال و هوای شما در طول روز دارد.

وقتی قرار باشد جلوه ای شیک و خیره کننده همراه با لذت ایجاد کنید، خیلی رنگ ها از جمله بنفش می توانند به کارتان بیایند. خیلی ها فکر می کنند انتخاب رنگ هایی خنثی مثل قهوه ای و سیاه و خاکستری و گاهی سیاه تنها راه موجود برای آزین خانه ها است.

شاید این رنگ ها بعد از مدتی خسته کننده و تکراری شوند. اما بنفش و رنگ های هم خانواده اش به فضا زندگی می بخشند. رنگ بنفش به عنوان یکی از محبوب ترین رنگ های مد سال2013 می تواند خانه تان را به روز کند. اما چیزی که هیچ وقت نباید فراموش کنید حفظ تعادل و ترکیب بندی مناسب در به کارگیری رنگ ها است.

شاید تنها چیزی که خانه ی شما کم دارد تا جان بگیرد، یک مبل بنفش است!

1

از رنگ های شدید برای گوشه های خانه تان استفاده کنید.

بالشت ها و ملحفه ی بنفش خیلی سریع توجه را به خود جلب می کند.

5

برای متمایز کردن یک بخش از خانه دیوار آن را به رنگ بنفش کنید.

2

بنفش همیشه به عنوان رنگی اشرافی شناخته می شد. این عقیده از این حقیقت نشات می گیرد که در زمان های گذشته تهیه ی این رنگ بسیار دشوار و وقت گیر بوده. در تمدن های باشکوه زمان باستان مثل مصر و روم اشرافیان و پادشاهان در مراسم های خاص لباس هایی به رنگ بنفش به تن می کردند. اگرچه امرزوه بنفش به اندازه ی گذشته رنگی درباری و دور از دسترس نیست، هنوز باشکوه بوده و فضایی اشرافی خلق می کند.

بنفش رنگ هوش و زیرکی است. این رنگ شکوه، اشرافیت و روحانیت را به همراه دارد. امروزه بنفش رنگ کسانی است که نوآوری و ابتکار را ستایش می کنند و از مرزهای رایج هنر، فرهنگ، سیاست و مد می گذرند.

کمی رنگ بنفش به آشپزخانه تان اضافه کنید تا بر جلوه گری اش بیفزایید. رنگ بنفش برای اتاق خواب دختر بچه ها به همان خوبی صورتی است!

67

استفاده ی ساده از بالشت و کف پوش بنفش کنتراستی زیبا در این فضا با رنگ های طبیعی ایجاد کرده است

9

به کارگیری کمی رنگ بنفش در گل ها و قاب عکس ها اتاق خوابی متمایز خلق می کند. وقتی از ته رنگ بنفش در دکوراسیون صحبت می کنیم، اکثر مردم فضایی ساده با چیدمانی ساده و دیوارهای بنفش را تصور می کنند. رنگ کردن یکی از دیوارهای اتاق به رنگ بنفش برای جلب توجه به آن گوشه از اتاق هم ایده ی جالبی است. استفاده از یک مبل مخملی بنفش هم در دکوراسیونی با رنگ های طبیعی کنتراستی زیبا می سازد. بعضی اوقات تنها چیزی که احتیاج دارید یک قالیچه یا کوسن ساده برای اضافه کردن رنگ بنفش به دکوراسیونتان است.

 3

می توانید از رنگ های شدید بیشتری در دکوراسیونتان استفاده کنید تا دکوراسیونی پر تنوع داشته باشید. اتاق پذیرایی زیبا با کف چوبی را می توان با قالیچه ی بنفش سادهای سرزنده کرد. تنها گزینه های موجود برای استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه تان دیوارها و مبلمان نیستند!

شاید در رنگ هایی مثل قرمز و آبی رگه هایی از خنثی بودن بتوانید پیدا کنید اما بنفش مطلقا رنگی با اصلت و گیرا است. اگر می خواهید بنفش به اتاق خواب و یا پذیرایی تان اضافه کنید، پس باید بدانید که این رنگ قرار است در اتاقتان پادشاهی کند و همه ی نظرها را به خودش جلب کند! بنفش در مقابل هیچ دکوراسیون و یا رنگی عقب نمی نشیند و همیشه در مرکز توجه است. همان طور که در فنگ شویی گفته می شود، بنفش رنگی پر نوسان است و باید با دقت به کار برده شود.

  8

به یاد داشته باشید که رنگ های شدید بهتر عمل می کنند وقتی در کنار رنگ های خنثی به کار برده می شوند. استفاده ی زیاد از رنگ ها هم در انتها فقط هرج و مرجی می شود که شبیه به پارپه های چهل تکه است!

منبع: پرشین هوم دات کام


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب