درخشش آشپزخانه در چند قدم

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 10 آبان, 1394 / بدون نظر

درخشش آشپزخانه در چند قدم

آشپزخانه به تعبیری قلب هر خانه است، اما همه نمی دانند چطور از آن محافظت کنند و دست به دامن کارهای غیر ضروری می شوند. در اینجا یک سری از کارهای مفید، ارزان قیمت و در دسترس معرفی شده تا از قلب خانه بهتر محافظت کنید.

دارید به سینک آشپزخانه فکر میکنید؟

آیا سینک آشپزخانه تان کدر و لکه دار شده؟ اصلاً نگران نباشید. با این کار میتوانید دوباره آن را بدرخشانید؛ کمی مایع شوینده بر روی سینک بریزید و آن را با سیم ظرفشویی مرطوب بمالید سپس با پارچه ای که به سرکه سفید آغشته کرده اید بشویید و پاک کنید. در نهایت آن را با دستمال آشپزخانه یا روزنامه خشک کنید، برای دیدن نتیجه کار عینک آفتابیتان را بزنید!

آیا سینک ظرفشوییتان بوی نامطبوع میدهد و آب به سختی تخلیه می شود؟

کافی است سودا کریستال (نوعی شوینده) را به همراه یک قاشق بیکربنات سدیم (جوش شیرین) در سوراخ سینک بریزید و سپس یک کتری آب جوش؛ کمی عقب بروید و ببینید چه اتفاقی میافتد، برای چند ثانیه به طرز سرسام آوری سر و صدا می کند. حالا کتری دوم آب جوش را بریزید، سینک شما دوباره بوی خوب تازگی میدهد.

میخواهید سینک تان بدرخشد؟

یک سینک گارانتی شده و نو به نظر عالی و بی نقص میرسد، اما خیلیها از اثر لکه های آب بر روی سینک شکایت میکنند به خصوص در مناطقی که آب املاح زیادی دارد. چاره کار سیم ظرفشویی بسیار ظریف و نازک است. به آرامی مناطق لکه دار شده را بمالید و پاک کنید.

تخته چوبی بوی نامطبوع گرفته است؟

روی آن پودر خردل بمالید و بگذارید یک شب بماند، سپس آن را زیر شیر آب داغ بمالید، بشویید و در نهایت خشک کنید.

اگر شیشه فر، گاز و هود چربی اندود شده…

مقداری آب و صابون به شیشه آن بزنید و با یک کاردک آن را تمیز کنید.

هود بالای گاز، آهنربای گرد و خاک و چربی است. آسانترین راه، استفاده از یک دستمال داغ و مرطوب (از نوع کرک دار) است. در ادامه از یک پارچه دیگر به خاطر قدرت جذب بالایش استفاده کنید تا سطح هود زودتر خشک شود.

همه ما میدانیم بهترین راه تمیز کردن فر (البته اگر یک روش منحصر به فرد خودتان را ندارید.) شستشوی آن پس از هر بار مصرف است. اما اگر برای مدت زمان طولانی آن را به حال خود رها کرده اید، یک روش آرام و به دور از عجله برای نرم کردن لایه های چربی بر جداره داخلی فر، این است که سطح داخلی را با آب و جوش شیرین بپوشانید و بگذارید یک شب به همان حالت بماند سپس با یک اسکاچ آن را بسایید، بشویید و خشک کنید.

ترکیب لیموترش و نمک بر روی ظروف مسی کدر بینظیر عمل میکند. کمی نمک بر روی یک نصفه لیموترش بپاشید سپس روی فلز بمالید، در جا تیرگیها را از بین میبرد و مس دوباره میدرخشد. در انتها ظرف ها را بشویید و خشک کنید.

تمیز کردن شیشه از آن کارهای طاقتفرساست. کثیفیها را با یک دستمال مایکروفیبر صابونی و کرک دار پاک کنید سپس بشویید و در ادامه با دستمال مخصوص شیشه، آن را خشک کنید. کوچکترین لکه ای باقی نخواهد ماند، تضمین شده است.

بیشترین استفاده را از لوازم کنید.

دفعه بعدی که از ماشین ظرفشوییتان استفاده می کنید، دستمال و اسفنج های شستشویتان را نیز در سبد بالایی ماشین ظرفشویی بگذارید تا بوی بد آنها از بین برود و حسابی تمیز شود، سبد درون سینک یا سبد برس ها و شوینده ها را نیز می توانید در آن بگذارید.

اگر هنوز یخچالتان پس از تمیز کردن، بوی ماندگی میدهد، احتمالاً بو به درون پلاستیک های درون یخچال هم نفوذ کرده است. یک نعلبکی جوش شیرین و یا قهوه در یکی از طبقات بگذارید.

 

از خودتان میپرسید چرا ماشین ظرفشوییتان بوی نامطبوع میدهد؟

دلیلش این است که بیش از اندازه با حرارت کم و دور سریع شستشو را انجام میدهید. باکتری هایی که تولید گاز میکنند (همان گازی که منجر به همان بوی بد می شود) در حرارت 30 درجه زنده میمانند و گرچه آب تخیله میشود اما باکتری ها به تولید مثل خود ادامه میدهند.

راه چاره: یک فنجان سرکه خانگی مقطر را درون ماشین خالی بریزد و با بالاترین درجه حرارت یک دور عمل شست شو را انجام دهید و تا یک هفته هم درجه حرارت را روی 60 بگذارید.

منبع: ساناز سانیادات آی آر


دسته بندی شده در : آشپزي آسان و رژیمی
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب