ما هیچوقت دعوايمان نمي‌شود، چرا؟!

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 آذر, 1394 / بدون نظر

ما هیچوقت دعوايمان نمي‌شود، چرا؟!

اينكه زن و شوهري هيچ وقت دعوايشان نشود به چه معناست؟ آيا اين مي‌تواند به رابطه و ازدواج آنان آسيبي بزند؟

گاهي نگران مي‌شوم مبادا ازدواجم مشكلي داشته باشد. چون من و شوهرم هيچ وقت دعوايمان نمي‌شود. حتي بر سر كوچك‌ترين چيزي اختلاف نظر نداريم. ما هر دو در خانواده‌هايي بزرگ شده‌ايم كه هرگز شاهد مشاجره و دعواي پدر و مادرمان نبوده‌ايم. آنان هيچ وقت با هم بگومگو نمي‌كردند. من و شوهرم خيلي خوب با هم كنار مي‌آييم، اما نمي‌توان گفت ازدواجمان عاشقانه و پر شور و حرارت است. مي‌توان روابط ما بيشتر آرام و محتاطانه است. آيا ما مشكلي داريم؟

بله، شما مشكل داريد. اين را صادقانه مي‌گويم. صرف نظر از اينكه زن و شوهر چقدر با هم تفاهم دارند، همچنان دو شخصيت متمايز هستند. نمي‌شود بر سر همه چيز اتفاق نظر داشته باشند. اختلاف نظر بر سر بسياري از مسائل به طور كل اجتناب‌ناپذير است. مگر اينكه زن و مرد خيلي ترسو باشند و آهسته بروند و آهسته بيايند كه گربه شاخ‌شان نزند و اين درست همان كاري است كه شما مي‌كنيد. زن و شوهري كه بر سر همه چيز اتفاق نظر دارند محتاطانه عشق مي‌ورزند. عشق محتاطانه با عشق واقعي بسيار تفاوت دارد. در عشق محتاطانه زن يا مرد (يا هر دو) چنان از درگيري و برخورد مي‌ترسد كه به هر قيمتي شده از اختلاف نظر و دعوا پرهيز مي‌كند. نتيچه چيست؟ يك ازدواج يكنواخت، عادي و كسل كننده. شما خودتان جواب خودتان را داديد. شما گفتيد رابطه‌تان خيلي عاشقانه و پرشور و حرارت نيست. دليل آن نيز اين است كه وقتي احساسات و عواطف ناخوشايند خود نظير خشم، رنجش و غم و اندوه را سركوب مي‌كنيد، به موازات آن ارتباط خود با عشق و شور و حال را نيز از دست مي‌دهيد. همسرتان را دوست داريد اما احساس نمي‌كنيد عاشق او هستيد. شما با اين مهرباني بيش از حد عشق و حرارت ازدواج خودتان را كشته‌ايد. شايد موضوعاتي كه بر سر آن اختلاف نظر داريد مهم و اساسي نباشند (كه البته مي‌گوييد اين مشكلات كوچك را نداريد)، ‌‌اما اين تصميم كه اين اختلاف را ناديده بگيريد، به خودي خود مشكل بزرگي است. چرا كه با كرخت كردن خود نسبت به دردتان توانايي احساس شادي و خوشبختي را نيز از دست داده‌ايد.

ازدواج بي‌روح

همان طور كه لابد خودتان نيز حدس زده‌ايد يكي از شما يا هر دوي‌تان در كودكي تصميماتي ناخودآگاهانه (كه بسيار نابجا هم هست) براي ابراز نكردن احساسات ناخوشايند خود گرفته‌ايد. بديهي است كه نامزد / همسرتان كاري مي‌كند كه خوشايند شما نيست و شما به طرزي ناخودآگاهانه و بي‌آنكه خودتان متوجه شويد ناراحت مي‌شويد، اما بي‌درنگ چنان خشم و ناراحتي خود را سركوب مي‌كنيد كه هرگز متوجه آن نمي‌شويد. هنگامي كه اين الگوي سركوب‌ بارها و بارها اتفاق بيافتد، احساس مي‌كنيد ازدواجتان سر زنده نيست و از شور و حرارت و صداقت و هرگونه پيوند عاطفي ميان شما و همسرتان تهي است.

مشاوره بگيريد

مژده اينكه به نظر مي‌آيد شما و همسرتان آماده تغيير هستيد، چون متوجه اين موضوع شده‌ايد. متعهد شويد رابطه و ازدواجتان را بر اساس صداقت و بيان كردن تمامي حقيقت درباره احساساتتان پايه‌گذاري كنيد. مطالعه كنيد، مشاوره بگيريد، در گردهمايي‌هاي رشد شخصي و موفقيت در ازدواج شركت كنيد و تا آنجا كه در توان داريد درباره ساز و كار روابط صميمي بياموزيد. به ازدواجتان اعتماد داشته باشيد، كه نه تنها قادر خواهد بود از اختلاف نظرها جان سالم به در ببرد بلكه هر بار كه درگيري و مشكلي را به فرصتي براي آموختن تبديل مي‌كنيد، رشد مي‌كند و قوي‌تر مي‌شود و شما را به عشق و صميميت بيشتر رهنمون خواهد كرد.

منبع: تیپ لایف دات آی آر


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب