عادت های جدید اما سالم

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 17 بهمن, 1394 / بدون نظر

عادت های جدید اما سالم

توصیه های متناقض درباره بایدها و نبایدهای خوردنی ها کاملاً گیج کننده شده است، اما برای سالم خوردن، باید از این باید و نبایدها و حواشی چشم پوشی کرد و در عوض تغییرات کوچکی را در روند تغذیه ایجاد کرد تا شاهد دگرگونی های بزرگی بود. در زیر به روش هایی اشاره می‌کنیم که در سالم خوردن نقش دارند.

  1. جویدن غذا

جویدن خوب و کامل، فشار روی دستگاه گوارشتان را کم میکند و به علاوه به بدنتان کمک میکند تا مواد مغذی بیشتری را جذب کند چرا که هضم کربوهیدراتها از بزاق دهان شروع میشود. آنزیم های موجود در بزاق باعث میشود روده کوچک شما مقدار بیشتری مواد معدنی و ویتامین جذب کند.

  1. کالریهایتان را نشمارید!

درست است که باید حواستان به اندازه وعده غذاییتان باشد، اما سلامت جهانی اکنون دیگر تمرکزش را به جای شمردن کالریها بر روی انتخاب های سالم و مغذی و سازگار با دستگاه گوارش گذاشته است.

شعار مقدس”کالری، کالری است!” با تحقیقات اخیر به چالش کشیده شده است ” باید بیش از آنکه به میزان کالری موجود در غذا توجه کنیم، به نوع آن دقت کنیم!” کیفیت، کلید طلایی است.

  1. شیرین و ساده

از شکر نترسید! قوانین ساده است، حذف مواد قندی تصفیه شده و فرآوری شده تا حد امکان. در عوض از شیرین کننده های طبیعی در کنار غذا استفاده کنید که جذب قند را کاهش میدهد و فشار خون را تنظیم میکند. به طور مثال میوه را همراه با دانه های روغنی پُرپروتئین بخورید تا شاخص قند خون میان وعده تان کاهش پیدا کند یا ولع شیرینی بعد از غذا را با مخلوطی از عسل و ماست پُرپروتئین برطرف کنید.

  1. مدها را فراموش کنید!

بگذارید تعادل، شعار مقدستان باشد و مطمئن شوید که رژیم غذایتان همه اینها را دارد: سبزیجات، میوهها، پروتئینهای بدون چربی، غلات سبوس دار و … . رفته رفته مواد جدید را به برنامه غذاییتان اضافه کنید و ببینید آیا تاثیرات سودمندش را احساس میکنید.

5 . مثبت باشید!

تحقیقات نشان میدهد اگر توصیه های سلامتی، مثبت ارایه شوند، ما بیشتر تمایل داریم خود را با آنها هماهنگ کنیم. اینکه چه کاری را نباید انجام دهیم تاثیرش به مراتب کمتر و غیرماندگارتر از زمانی است که به ما میگویند، تغذیه یا ورزش اثر مثبتی خواهند داشت. روی هدفتان تمرکز کنید، وعده های غذایی در جهت رسیدن به این هدف، یک انتخاب عاقلانه خواهد بود.

منبع: ساناز سانیا دات آی آر


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب