قوانيني مهم پيش از ازدواج

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ پنج شنبه, 29 بهمن, 1394 / بدون نظر

قوانيني مهم پيش از ازدواج

خيلي‌ها وقتي به كسي برميخورند که فكر مي‌كنند مي‌تواند همسر ايده‌آلي براي آنها باشد، طوري خودشان را نشان مي‌دهند كه فكر مي‌كنند طرف مقابل مي‌خواهد آنها را آنگونه ببيند. بعضي‌ها سعي مي‌كنند خودشان را قدرتمند، با علم و اطلاع فراوان يا اسرارآميز نشان دهند. بعضي‌ها فكر مي‌كنند اگر سكوت كنند از هر كاري بهتر است. عده‌اي ديگر هم گمان مي‌كنند كه بايد لطيفه بگويند و خوش مشرب باشند.

شخصيت مصنوعي

اما شما نبايد اين كارها را بكنيد. ممكن است بتوانيد يكي، دو روز و حتي يكي دو ماه در قالب شخصيتي كه نيستيد ظاهر شويد اما هميشه به شكلي غير از خود ظاهر شدن كاري دشوار و تقريبا غيرممكن است. اگر فكر مي‌كنيد اين همان شخصي است كه مي‌خواهيد با او ازدواج كنيد و 50 سال از عمرتان را در كنار او بگذرانيد، آيا فكر مي‌كنيد درست باشد اين مدت دراز را در قالب كسي كه نيستيد ظاهر شويد؟

قرار نيست چنين اتفاقي بيافتد. آيا مي‌خواهيد عمري را در پس يك نقاب، ظاهر شويد و شخصيتي مصنوعي را به نمايش بگذاريد، آن هم به اين دليل كه مبادا او از شما خوشش نيايد.

تقلب نكنيد

اجازه بدهيد واضح‌تر حرف بزنم، نمي‌گويم نبايد سعي كنيد رفتار خود را اصلاح كنيد. همه ما بايد هميشه اين كار را بكنيم و تنها در زندگي مشترك هم نيست كه بايد اين كار را بكنيم. مطمئنا شما مي‌توانيد سازمان يافته‌تر و بهتر رفتار كنيد و مي‌توانيد كمتر منفي باشيد تغيير دادن رفتار هرگز چيز بدي نيست. اين قانون مربوط به تغيير دادن شخصيت اصولي شماست.

از اين رو سعي كنيد خودتان باشيد. اگر خود واقعي شما آن كسي نيست كه ديگران خواهان آن‌اند، احتمالا به شكل درست برخورد نمي‌كنيد. از آن گذشته ممكن است شما به اشتباه فكر كنيد كه آنها خواهان فرد ساده‌اي نيستند. شايد آنها اشخاص خوش مشرب را ترجيح مي‌دهند يا نياز دارند كسي مراقب و متوجه آنها باشد.

توجه كنيد اگر تقلبي در كار باشد، شما فردي را به خود جلب مي‌كنيد كه خواهان چيزي است كه شما فاقد آن هستيد. اين چه كمكي به شما مي‌كند؟ مطمئن باشيد كسي هست كه شما واقعي را مي‌خواهد و شما را با همه محسنات و اشكالاتي كه داريد مي‌پذيرد، بگذاريد بگويم اصولا آنها اشكالات شما را اشكال نمي‌بينند. در واقع آنها اين چيزهايي را كه خودتان اشكال مي‌پنداريد، جذابيت منحصربه‌فرد شما مي‌دانند و حق هم با آنهاست. بنابراين سعي كنيد آن كسي را كه به واقع هستيد به نمايش بگذاريد.

منبع: تیپ لایف دات آی آر


دسته بندی شده در : روانشناسی و خانواده
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب