این چهار زن ایرانی در کاخ سفید چه می کنند؟

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ شنبه, 29 اسفند, 1394 / بدون نظر

چهار زنی که تابعیت ایرانی و آمریکایی دارند، در کاخ سفید به فعالیت هایی همچون دستیاری، کارمندی، مشاوره و گل آرایی مشغول هستند.

چهار زن دو تابعیتی ایرانی آمریکایی در سمت های دستیار شخصی اوباما، هیات مشاوران رئیس جمهور، کارمند بانوی اول آمریکا و مدیر گل آرایی کاخ سفید به دولت آمریکا خدمت می کنند.

فریال گواشیری

وب سایت کاخ سفید بعضی اوقات تصویر چهره های فعال و دستیار رئیس جمهور در جریان امور جاری را منعکس می کند که تصویر این هفته فریال گواشیری، آمریکایی ایرانی تبار از جمله آنهاست. ویکی پدیا از خانم گواشیری به عنوان دستیار شخصی باراک اوباما نام می برد که از سال 2014 به این سمت برگزیده شده است.
گواشیری که تحصیلات عالی و دانشگاهی اش در امور سیاسی است، سفرهای خارجی و ملاقات های پریزدنت اوباما با رهبران خارجی در کاخ سفید را برنامه ریزی می کند.

وی که در عین حال یک عضو فعال بنیاد زنان آمریکایی ایرانی تبار است در جریان یکی از سخنرانی هایش در کنفرانس های سالانه این بنیاد که با حضور چهره های سرشناس زنان آمریکایی ایران تبار برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که پس از پایان دوران خدمتش در کاخ سفید بتواند در نقش یک آموزگار و یا یک فعال خدمات اجتماعی به فعالیت های خود ادامه دهد.

سحر نوروز¬زاده

در کاخ سفید زنان دیگر آمریکایی ایرانی تبار نیز در سمت هایی فعالیت دارند که با امور برنامه ریزی در شورای امنیت ملی و دیدارهای رئیس جمهور اوباما با چهره های سرشناس و مردم عادی آمریکا مرتبط است. سحر نوروززاده یکی از این افراد است. پیش از این سایت دیی بیست و واشنگتن پست نوشتند که یک زن ایرانی در هیات مشاوران باراک اوباما حضور دارد که درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در لوزان فعال است. واشنگتن پست نوشته بود که در یک شب مانده به پایان مذاکرات هسته ای لوزان، سحر نوروززاده یکی از کسانی بود که در گفت و گوی و مشورت جان کری و ارنست مونیز با باراک اوباما حاضر بوده است.

سحر نوروززاده، زن ایرانی ایرانی الاصل متولد و ساکن آمریکاست که در ایالت کنتیکت بزرگ شده است. او سال 2009 عضو شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) بود و در سال 2014 به جمع مشاوران امنیت ملی آمریکا اضافه شد. نوروززاده به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی و اسپانیایی مسط است.

پانته آ فاعد

پانته آ فاعد یکی دیگر از زنان ایرانی آمریکایی شاغل در کاخ سفید است. پانته آ برای میشل اوباما، بانوی اول آمریکا کار می کند.

در جشن نوروز که در کاخ سفید برگزار شد، وقتی مهمانان از زیبایی مراسم گفتند، میشل اوباما گفت که این جشن توسط کارمند او “پانته آ فاعد” تدارک دیده شده است.

میشل اوباما درباره پانته آ گفت: من به او افتخار می کنم. او به خاطر سن کمش، اینجا در کاخ سفید رشد کرده است. او خیی باهوش و سرآمد در خیلی از امور است. واقعیت این است که خیلی از کارهای روزمره ما را او هماهنگ می کند. من خیلی به او افتخار می کنم برای حضورش در کاخ سفید. پانته آ هم مانند فریال گواشیری در بنیاد آمریکایی ایرانی تبار عضو است.

هدیه غفاریان

در یکی دیگر از تصاویری که کاخ سفید منتشر کرده، هدیه غفاریان دیگر زن ایرانی آمریکایی عضو دفتر رئیس جمهوری آمریکا نشان داده شده است.
هدیه غفاریان، مدیر گل آرایی کاخ سفید، تزئیات مراسم دیدار رسمی و ضیافت شام هفته گذشته اوباما و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا را به خبرنگاران نشان می دهد. هدیه غفاریان می گوید با این ترکیب رنگ ها و گل ها احساس می کنید بهار فرارسیده و وارد باغی شده اید که همه گل ها در حال شکوفه زدن هست.

Telegram.me/Womendemands


دسته بندی شده در : متفرقه
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب