10 توصیه ی مناسب برای سلامتی تن و روان

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 15 فروردین, 1395 / بدون نظر

ده توصیه ی مناسب برای سلامتی تن و روان

  1. ارتعاشات صوتی در خدمت تن و روان: بالشی زیر سر خود بگذارید و روی زمین دراز بکشید، به طوری که پاها در راستای بلندگوی ضبط صوت قرار گیرد. بدن خود را رها سازید تصور کنید که امواج موسیقی، امواج آب است و شما در آن شناور هستید. ارتعاشات صوتی کار خود را انجام می دهند و کاری می کنند که بدن مثل یک غشاء در برابر این ارتعاشات واکنش نشان دهد.
  2. موسیقی راک، پاپ، جاز، قطعات لایت موزیک، کلاسیک، بتهوون و بعضی دیگر از انواع موسیقی، می توانند شما را آرام کنند و اعصاب آشفته را تسکین دهند. موسیقی، می تواند در سراسر بدن شما هماهنگی ایجاد کند.
  3. مدتیشین با استفاده از موسیقی: یک موسیقی ملایم و آرام بخش انتخاب کنید. هنگام گردش و تفریح و یا وقتی در خانه روی مبل راحتی دراز کشیده اید، موسیقی گوش کنید.
  4. هفته ای یک بار دم کرده ی گیاهی بنوشید. طبیعت، خود تولید کننده مواد طبیعی موثر برای سلامتی و نشاط است. به طور مثال گزنه و برگ درخت غان، توصیه کننده خون هستند. پیچک شیدا ضد اضطراب است، گیاه بارهنگ با برگ های باریک و نوک تیز، مثل (گیاه گزنه یا خاربن)، التهاب پوست را تسکین می دهد.
  5. قدرت رنگ ها را باور کنید: رنگ ها با قوه ی خیال ما ارتباط مستقیم و قدرت شفابخش دارند. قدرت روانی بعضی از رنگ ها از این قرار است:

آبی: آرامش، اشتیاق، اعتماد، روحانیت، روشنایی

سبز: رویش، هماهنگی، تازگی، طبیعت، زندگی

زرد: نور، رایحه ی گل، طلا، نشاط، آفتاب

نارنجی: گرما، شهوت، زنانگی، نورانیت، تکامل، حرارت

بنفش: عرفان، روحانیت، شگفتی، جشن و شادمانی

قهوه ای: چوب، چرم، خاک، تنباکو، سادگی

سفید: بی گناهی، خرد، خلاء، پاکی و روشنایی

سیاه: محرمانه بودن، برجستگی، حرفه ای بودن، اصالت

خاکستری: جلب توجه نکردن، محافظه کاری، اعتدال

  1. خوردن روزانه یک سیب معجزه می کند. “خوردن روزانه یک عدد سیب در روز شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز می کند.” هر سیب قرصی با ویتامین های سرشار به شمار می رود. بله! یک سیب، فقط یک سیب نیست، بلکه سلامتی بخش ترین چیزهاست.
  2. خوردن انگور برای شادابی بیشتر: برای جلوگیری از افسردگی، رفع بی خوابی و ضعف اعصاب مفید است. این میوه سلامتی بخش، آرامبخش، ضد التهاب، از بین برنده ترس و بسیار مقوی و مغذی است، از انگور به عنوان میوه و هم آب میوه می توان استفاده کرد. برگ های آن نیز به عنوان چاشنی غذا و برای پخت بعضی غذاها کاربرد دارد.
  3. مصرف “روی” باعث با نشاط شدن افراد خسته می شود. هنگامی که با کمبود روی مواجه می شود، میل جنسی کاهش می یابد. غذاهای دارای روی عبارتند از: میگو، ماهی، لبنیات، دانه ی کاج چتری، برنج سبوس دار، ماکارونی و نان سبوس دار.
  4. ید” عنصری مفید- غده تیروئید وظیفه ی تنظیم فعالیت های بدن ما را بر عهده دارد. برای این منظور، این غده به ید کافی نیاز دارد.
  5. سر را بالا، سینه را جلو نگه دارید! در نتیجه بی توجهی به اندام خود و حفظ تناسب آن، عضلات شما سخت شده و از حجم رباط ها کاسته می شود. بنابراین همواره وضعیت اندام خود را کنترل و تصحیح کنید. هنگام راه رفتن سر را بالا نگه دارید، چشم ها به رو به رو، دست ها به حالت کشیده در امتداد پاها و حرکت آن ها بر خلاف حرکت پاها باشد. هنگامی که ایستاده اید گه گاه عضلات باسن خود را منقبض کنید و دوباره آن را رها کنید. ستون فقرات خود را صاف نگه دارید و هم زمان شکم را به داخل فرو برید. هنگام دراز کشیدن دقت کنید که پشتتان صاف باشد و دست ها کنار بدن قرار بگیرد، به طوریکه شانه ها به تشک فشار بیاورد. 5 ثانیه در این حالت بمانید و بعد رها کنید. این عمل را ده بار تکرار کنید.

دسته بندی شده در : جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب