بهترین کارهایی که شما را سرحال و هوشیار می کند

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 15 فروردین, 1395 / بدون نظر

بهترین کارهایی که شما را سرحال و هوشیار می کند

  • بدن خود را “کش و قوس” دهید.

بهترین راه حل برای شروع روز این است که درست بعد از بیدار شدن از خواب و در حالت نشستنی، بدن خود را “کش و قوس” دهید. ماهیچه ها و رباط ها پس از هشت ساعت خوابیدن، اندکی کوتاه تر می شوند.

با روش طبیعی کش و قوس دادن به بدن خود، روز خود را شروع کنید. با این کار ماهیچه ها و رباط ها، دوباره به حالت عادی خود بازمیگردند و بدن برای تحریک شدن به بیداری، واکنش رضایت بخشی به این عمل نشان می دهد: عمل تنفس بهتر انجام می شود، همه ی ارگان ها در فعالیت خود با هم هماهنگ می شوند و خواب آلودگی بسیار زودتر از بین می رود.

افرادی که صبح ها کسل و افسرده هستند باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که زودتر از خواب بیدار شوند و برای این کار مهلتی برای خود بگذارند تا در این فاصله از کسالت در بیایند.

  • آب بنوشید.

شب ها در خواب، بدن ما عرق می کند. به همین دلیل حدود دو لیتر از آب بدن از دست می رود. شما باید این کمبود را جبران کنید. صبح ها، هنگامی که هنوز ناشتا هستید، حداقل یک لیوان آب بنوشید.

از طریق نوشیدن قهوه، کمبود آب بدن نه تنها جبران نمی شود، بلکه چون باعث تکرر ادرار می شود، میزان مایعات را از طریق کلیه نیز بالا می برد.

یک راه دیگر برای افزایش حجم آب بدن، به هنگام صبح، نوشیدن چای است. به ویژه چای گیاهی یا چای سبز. اما چای سیاه را هم مثل قهوه، در یک حد مشخص بنوشید.

  • سیب بخورید.

در طول شب میلیاردها باکتری در فضای دهان به فعالیت می پردازند. البته این باکتری ها مفید هستند، اما متاسفانه گازهای زیادی تولید می کنند که باعث ایجاد بوی ناخوشایند دهان می شوند اولین اقدام برای حل این مشکل، نوشیدن یک جرعه آب است. بهتر از آن، به دندان کشیدن یک سیب است که باعث ترشح بزاق دهان می شود. طبیعی است مسواک زدن هم جزو ضروریات است و دندان ها را باید به طور منظم مسواک زد.

  • قرار دادن یک دستمال یا لیف داغ بر روی صورت

شاید شما هم با احساس یک مسافرت شبانه به وسیله همواپیما آشنا باشید. احساس می کنیم که خرد و خمیر هستیم و سپس مهماندار دستمال داغی را می آورد تا روی صورت و گردن خود بگذاریم و فشار دهیم. گرما، مویرگ ها را منبسط می کند. خون، بهتر به جریان می افتد و در نتیجه ما را بسیار سرحال می آورد.

  • خود را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

یک روش ساده اما موثر برای افزایش هوشیاری چند دقیقه تنفس عمیق در هوای خنک صبحگاهی است. هوای صبحگاهی، هوای بسیار مطبوع و شاداب کننده ای است. انگار که آب خنک به صورت زده باشید. با این کار جریان گردش خون تسریع می شود.

  • تجدید قوا با استحمام

عادت دادن خود به دوش آب گرم و سرد، بسیار با ارزش و مفید است. ابتدا دوش آب گرم بگیرید، سپس دوش آب سرد (پانزده درجه سانتی گراد) بگیرید، به این ترتیب که ابتدا پای راست را زیر دوش بگیرید، بعد پای چپ را؛ دست راست، دست چپ، سینه، پشت، هر کدام حدود بیست ثانیه.

دوباره با آب گرم در هر مدت زمانی که دلخواه شماست دوش بگیرید اما صرفه جویی در مصرف آب را به یاد داشته باشید.


دسته بندی شده در : جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب