خانم های کارمند بخوانند!!!

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 17 فروردین, 1395 / بدون نظر

خانم های کارمند بخوانند!!!

حفظ تناسب حتی در حین کار

تجدید قوا بسیار مهم است و ما با اشتیاق فراوان به کلاس ها و باشگاه های تناسب اندام مراجعه می کنیم، تا از نظر جسمانی کاملا به آرامش برسیم. به ویژه زمانی که تمام مدت روز را پشت میز سپری کرده باشیم.

تمرین1- به طرف پایین خم شوید

ابتدا راحت روی صندلی خود تکیه دهید و مقداری از میز فاصله بگیرید. تنفس عمیق داشته باشید و بکوشید تا به هنگام بازدم، بازوان و بالاتنه را به آرامی و بدون انقباض به سمت جلو و پایین متمایل کنید. این تمرین را که باعث تجدید قوای کامل می شود، چهار بار تکرار کنید.

تمرین2- رفع خستگی کردن

صاف بنشینید و پاها را کم و بیش به عرض شانه ها باز کنید. انگشتان دست را به یکدیگر قلاب کنید، کف دست ها را زیرچانه قرار داده و به طرف بالا فشار دهید. هر دو آرنج را به حالت افقی نگه دارید و پاها را به کف زمین فشار دهید. اکنون با چانه خود، به طرف پایین فشار وارد کنید. اما همزمان با کف دست ها، چانه را به سمت بالا فشار دهید. حدود 5 ثانیه در این حالت بمانید و سپس چانه را رها کنید. این تمرین را که باعث رفع خستگی و تقویت عضلات بازو می شود پنج بار انجام دهید.

تمرین3- فشار دادن سر

صاف بنشینید. انگشتان را به هم قفل کنید و پشت سر خود قرار دهید. اکنون با دست ها از پشت گردن به سمت جلو فشار وارد کنید. در این حالت، گردن خود را محکم نگه دارید تا به جلو خم نشود.

پنج ثانیه در همین حالت بمانید. پس از بازگشت به وضعیت عادی پنج ثانیه استراحت کنید. باید این حرکت را چهار بار تکرار کنید. این حرکت، گردن و عضلات را تقویت می کند و خستگی و گرفتگی را رفع کنید.

برای تنوع، می توانید انگشتان را به هم قلاب کرده و پشت سر خود قرار دهید. با فشار دستان سر را به جلو فشار دهید.

تمرین4- تقویت گردن

صاف بنشینید دست چپ را از قسمت بازو و ساعد از بالای سر خود، به سمت گوش راست بیاورید و دست چپ را بر روی گوش راست قرار دهید. (انگشتان به سمت پایین قرار داشته باشند) اکنون با همان دست چپ، به مدت پنج ثانیه به سر فشار وارد کرده و سپس استراحت کنید. در طول انجام این تمرین باید وضعیت تنفس شما عادی باشد. پس از چند ثانیه مکث، این تمرین را با دست راست روی گوش سمت چپ انجام دهید. این حرکت را دوبار با هر کدام از دست ها انجام دهید. این حرکت ماهیچه های دو طرف گردن را تقویت می کند.

تمرین5- در آغوش کشیدن

صاف بنشینید و دست ها را از انقباض خارج و رها کنید. اکنون دست ها را از قسمت بازو از روی هم دیگر رد کنید و استخوان های کتف را بگیرید و سعی کنید با دست ها و یا انگشتان، کتف خود را لمس کنید این تمرین را 5 ثانیه ادامه دهید، بعد رها کنید. این حرکت را پنج تا ده بار تکرار کنید.

این حرکت برای تقویت عضلات شانه موثر است، آن ها را نرم می کند و باعث می شود که عمل خون رسانی به قسمت بالاتنه بهتر صورت گیرد  تنفس تنظیم شود.

در طول تمرینات، تنفس باید به طرز صحیح انجام شود، سعی کنید هنگام انجام تمرین های سه و چهار به این طریق تنفس کنید:

هنگام انجام تمرین عمل بازدم و هنگام استراحت، عمل دم را انجام دهید.


دسته بندی شده در : جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب