نیروی خوش بینی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 15 فروردین, 1395 / بدون نظر

نیروی خوش بینی

آیا داستان آن دو قورباغه را شنیده اید که یک شب در خمره ای پر از خامه افتادند؟ یکی از آن ها فقط به حال خود افسوس خورد، گریه و زاری کرد و بخت بد خود را لعنت گفت و سرانجام نیز به سرنوشت خود تن داد و غرق شد.

قورباغه دیگر کمی در وضعیت وخیم خود تعمق کرد و بعد با تمام قدرت سعی کرد تا خود را به دیواره ی خمره برساند. با شدت پاهایش را بارها تکان داد، اما هر بار لیز خورد و دوباره پایین رفت. ولی قورباغه دلسرد نشد، چرا که برای نجات زندگی اش دست و پا می زد. او پس از دو ساعت تلاش خستگی ناپذیر، پاداش خود را دید. ناگهان دید که بر روی سطح سفت ایستاده است. در نتیجه پا زدن های بی وقفه قورباغه، خامه به کره تبدیل شده بود. قورباغه  با یک پرش از خمره بیرون پرید و آزادی خود را به دست آورد.

در زندگی واقعی هم می توان با خوش بینی و امیدواری، توان غیرقابل تصوری را آزاد کرد. انسان می تواند با آرامش تمام برای رسیدن به هدف های گوناگون، به شدت تلاش کند. مثلا ” دو مارتن ” را در نظر بگیرید هدف رسیدن به خط پایان است. دو دونده بعد از 20 کیلومتر دویدن، هم زمان به خط پایان نزدیک می شوند. اما سرانجام، پیروزی از آن کسی است که به پیروزی خود ایمان داشته و آن را باور کرده است.

افراد خوش بین به دنیا، به عنوان قلمرو دشمن نگاه نمی کنند. برای آن ها همه چیز میدان رقابتی بزرگ است که در آن جا می توانند نشان دهند، چه قدر کاردان و توانا هستند. افراد خوش بین در هر بحرانی، یک موقعیت مطلوب می بینند. فرد خوش بین مانند “نورمن کازنیز” خبرنگار آمریکایی، معتقد است که ” با پزشک درون خود، می توانید قدرت سلامتی خود را فعال کنید” او به این روش عمل کرد و موفق شد تا بر بیماری آزار دهنده ی فلج خود، فائق آید.

اندیشه های خوش بینانه همراه با عمل

با امکانات کم، می توان به نتایج بزرگی دست یافت. این اصل از پایه های روش ورزش درمانی پروفسور “لاورتس مورهاوس” به شمار می رود. کار او طراحی یک برنامه سلامتی برای “ناسا” سازمان فضانوردان آمریکا بود. شرایط فضانوردان به هنگام سفر عبارت بودند از: 1. فضانوردان به هنگام سفر، زمان زیادی را در اختیار ندارند. 2. در سفینه، فضای کمی وجود دارد.

برنامه ی تمرینی، طبق طرح “مورهاوس” اجرا شد. متخصصین، آن برنامه را فوق العاده موثر دانستند. “مورهاوس” می گوید: “تناسب و تندرستی چیز کم و پیش پاافتاده ای نیست.”

او اینگونه استدلال کرد که در واقع کسب انرژی لازم در طول روز،  فقط به صرف چند دقیقه وقت نیاز دارد. چکیده ی برنامه ی این محقق فضایی شامل این اصول ساده است:

  • روزانه دست کم یک بار بدن خود را بکشید
  • روزانه دو ساعت کاملا صاف بایستید.
  • روزانه وزنه ی به نسبت سنگینی را در حدود 5 ثانیه بالا ببرید.
  • روزانه دست کم سه دقیقه تند راه بروید.
  • روزانه سی صد کیلوکالری را از طریق فعالیت بدنی مصرف کنید.

این توصیه ها را همه ی ما می توانیم به سادگی و به راحتی، در زندگی روزانه ی خود اجرا کنیم، اگر بخواهیم دستورالعمل ها جامع تر باشد، می توانیم به سه توصیه دیگر عمل کنیم تا در دراز مدت، میزان نشاط و تندرستی خود را افزایش دهیم.

  • زمانی که می توانید بنشینید هیچ گاه دراز نکشید.
  • زمانی که می توانید بایستید، هیچ گاه ننشینید.
  • زمانی که می توانید خود را حرکت دهید هیچ گاه نایستید.

دسته بندی شده در : جديدترين مطالب
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب