۶ واقعیت در مورد کاهش وزن

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ چهارشنبه, 26 خرداد, 1395 / بدون نظر

۶ واقعیت در مورد کاهش وزن

تمام افرادی که در حال حاضر تصمیم گرفته‌اند وزن خود را کاهش دهند، باید ۶ واقعیت در این زمینه را بدانند.

قبل از اینکه بررسی کنید رژیمی که به شما داده شده، شما را به هدفتان می‌رساند یا خیر، باید چند واقعیت را در مورد وزن و کاهش وزن بدانید.

۱. کاهش وزن، ربطی به اصول اخلاقی ندارد

اگر وزنتان افزایش می‌یابد، به این دلیل است که بیشتر از چیزی که می‌سوزانید، انرژی دریافت می‌کنید. این موضوع باعث نمی‌شود که فرد بدی باشید. توجه داشته باشید اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، باید یک سری چیزها را تنظیم کنید.

۲. هیچ‌کس نمی‌تواند و نباید میزان کاهش وزن شما را تعیین کند

استانداردهای وزن اختیاری هستند. یک فرد درشت‌اندام که ماهیچه‌های زیادی دارد و برنامه ورزشی سختی را به کار گرفته است، مطمئناً سالم‌تر از یک فرد لاغر که همواره نشسته است و میزان چربی بدنش زیاد است، محسوب می‌شود. با این حال، پزشک به کدام‌یک می‌گوید که باید وزن خود را کاهش دهد؟

تمام افرادی که با موفقیت وزن خود را کاهش داده‌اند، وزنی متناسب دارند؛ وزنی که به آن‌ها اجازه می‌دهد به اندازه کافی غذا بخورند تا از ورزش کردن حمایت کند و روز خود را بدون احساس گرسنگی بگذرانند. گاهی اوقات این وزن در حدی است که طبق اصول استاندارد، سالم محسوب می‌شود؛ اما گاهی سالم محسوب نمی‌شود؛ اما این افراد با این وزن خوشحال هستند.

۳. میزان کاهش وزن را شما نمی‌توانید تعیین کنید

هر قدر تحقیقات بیشتری در مورد ژنتیک افراد مبتلا به چاقی مفرط انجام می‌شود، بیشتر مشخص می‌شود افراد با یک محدوده شکلی و سایزی به دنیا می‌آیند که احتمالاً بسیار محدودتر از چیزی است که انتظار داریم. نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهند سایز بدن شما ۶۰ الی ۷۰ درصد ارثی است.

به همین دلیل کنترل زیادی روی وزن خود نخواهید داشت، به ویژه در مورد میزان چربی بدن. با این حال، چارچوب اولیه‌ای در دی‌ان‌ای شما وجود دارد و اگر ژن‌های دوایکس‌لارج دارید، بایستی برای رسیدن به سایز مدیوم تلاش فوق‌العاده زیادی داشته باشید. برخی افراد به هدف خود می‌رسند و برخی نمی‌توانند. بهتر است قبل از شروع رژیم لاغری، این نکته را در نظر بگیرید.

۴. نمی‌توان یک شبه میزان زیادی وزن کاهش داد

بسیاری از افرادی که وزن خود را کاهش داده‌اند، با ترکیب ورزش و محدود نمودن کالری‌های مصرفی به هدف خود دست یافته‌اند. کم‌ خوردن و بیشتر حرکت کردن از توصیه‌های رایج کاهش وزن است و بسیاری از افراد از این توصیه متنفرند؛ زیرا انجام همزمان این دو کار بسیار سخت است. به‌کارگیری یک برنامه ورزشی جاه‌طلبانه انرژی را تحلیل می‌برد. یک رژیم غذایی جاه‌طلبانه نیز انرژی کمی به شما می‌رساند. این دو فرآیند فشار روانی و جسمی زیادی به بدن وارد می‌کنند. بهتر است روی نیمی از این توصیه رایج تمرکز کنید.

۵. ورزش کردن در روند کاهش وزن تأثیر زیادی دارد

چندی قبل صنعت تناسب‌اندام به این نتیجه رسید که ورزش کردن به تنهایی نمی‌تواند وزن را کاهش دهد. این متخصصین توصیه می‌کنند بهتر است کمی از کالری‌های مصرفی را کاهش دهید تا این که بیشتر ورزش کنید. حتی اگر با ورزش زیاد میزان زیادی کالری بسوزانید، احتمال بازگشت مجدد کالری‌ها در وعده غذایی بعد از باشگاه زیاد است.

اگر در حال حاضر هیچ‌کدام از این دو روش را به کار نگرفته‌اید، بهتر است با ورزش کردن شروع کنید. با این کار نه تنها تناسب‌اندام خود را بهبود می‌دهید، بلکه مصمم‌تر خواهید شد. این امر به شما کمک می‌کند کالری‌های اضافی را نیز از رژیم غذایی خود حذف کنید.

۶. هر رژیم غذایی معایب خود را دارد

افرادی که موفق به کاهش وزن شده‌اند، معمولاً چندین برنامه تناسب‌اندام و رژیم‌های غذایی مختلف را امتحان کرده‌اند و به سطوح مختلفی از موفقیت دست‌ یافته‌اند. تا این که این برنامه‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده و راحت‌تر به هدف خود رسیده‌اند.

افرادی که می‌خواهند لاغر شوند، در مراحل مختلف رژیم خود انتخاب‌های خوب و بدی خواهند داشت. در هر مرحله چیز جدیدی در مورد خود یاد می‌گیرند و بدن و ذهن خود را بهتر درک می‌کنند. در نتیجه انتخاب‌های بهتری در آینده خواهند داشت.

منبع: فوت و فن داتکام


دسته بندی شده در : تغذيه و تناسب اندام ,كاهش وزن
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب