توصیه های لاغری

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ یکشنبه, 7 شهریور, 1395 / بدون نظر

برای لاغر شدن لبنیات بخورید
بر طبق باورهای عموم مصرف لبنیات روند لاغری را مختل می کند اما مطالعات علمی خلاف آن را نشان می دهد . بر طبق آخرین پژوهش ها ، کسانی که در بدن شان کمبود کلسیم دارند ، چاق تر هستند و در بیشتر مواقع نمی توانند میزان غذای مصرفی شان را کنترل کنند .

از سوی دیگر بعضی پژوهش ها نشان می دهد ، مصرف مداوم مواد غذایی دارای کلسیم مانند لبنیات کم چرب بیش از هر غذای دیگری باعث چربی سوزی می شود . مطالعات انجام گرفته در دانشگاه تنسی آمریکا نشان می دهد مصرف روزانه سه محصول لبنی باعث کاهش میزان چربی در بدن می شود حتی افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند.

تحرکات معمولی و ساده داشته باشید

احتمالا در اطراف شما هم افرادی هستند که هرچقدر می خورند باز هم چاق نمی شوند . پژوهش ها نشان می دهد کسانی که به طور طبیعی لاغر هستند ، راهکارهایی برای خود دارند که بتوانند کالری های اضافه را از بین ببرند . حتی حرکات فیزیکیروزانه مانند بلند و پا شدن ، شانه زدن به موها ، ظرف شستن ، جارو کشیدن ، خم شدن و … می تواند روزانه 350 کالری یا بیشتر مصرف کند . پس در هنگام تماشای تلویزیون هم حرکات کششی انجام دهید و عضلات تان را به کار بگیرید .

در هنگام مشغولیت ذهنی هله و هوله می خورید

وقتی کارمند هستید و پشت میز می نشینید ، به احتمال زیاد چربی های زیادی در بدن تان به جا می ماند . از آنجایی که غذای مغز گلوکز است ، مشغولیت ذهنی سبب می شود میزان قند خون تان نامتعادل شود ؛ پس برای از بین بردن عوامل چاقی ، باید برای مقابله با گرسنگی روش های دیگری را به کار بگیرید .

وقتی پشت میز می نشینید و تحرک بدن تان کم است ، از راه مصرف غذاهای حاوی فیبر ، کلسیم و پروتئین سوخت گیری بدن تان را انجام دهید . پس وقتی پشت میز احساس گرسنگی می کنید ، به جای هله هوله ، چیپس و پفک از ماست کم چرب ، هویج یا کره بادام زمینی استفاده کنید  .

به اندازه بخوابید تا چاق نشوید

میزان ساعات خواب تاثیر خوبی روی حجم بدن تان دارد . افرادی که در طی شب 8 ساعت و نیم می خوابند در مقایسه با کسانی که 5 ساعت و نیم می خوابند تا 56 درصد بیشتر چربی می سوزانند .

بنا بر تحقیقات پایین آمدن چند ساعتی خواب شبانه سبب می شود در طی روز تا 300 کالری بیشتر جذب بدن تان شود . در واقع کم خوابی در عملکرد هورمون های گرلین و لپتین اختلال ایجاد می کند و اشتهایتان به چالش می افتد . با کم خوابی بیشتر به سمت مصرف غذاهای پرکالری هدایت می شوید .

مواد سمی و آلاینده ها باعث چاقی می شود

بنا بر پژوهش ها مواد سمی و ترکیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی باعث چاقی و اضافه وزن می شود . هوای آلوده و آلاینده ها شما را به سمت چاقی می برد . قرار گیری در معرض آلاینده ها باعث تحریک مقاومت سلول های بدن در مقابل انسولین می شود ، باعث التهاب شده و قدرت تحمل گلوکز را کاهش می دهد . وقتی در معرض هوای آلوده قرار می گیرید با احتمال بیشتری به دیابت مبتلا می شوید . در واقع بین ابتلا به دیابت و چاقی مفرط رابطه مستقیم وجود دارد .

کمر باریک می خواهید ؟ شکلات بخورید

برای سوزاندن چربی و تناسب اندام نیاز نیست خود را از مصرف تمام خوراکی های خوشمزه محروم کنید . باید هوشمندانه عمل کنید . توصیه می کنیم کاکائوی بیشتر و قند کمتری بخورید . می توانید به جای شکلات های شیرین از شکلات سیاه و تلخ استفاده کنید که میزان بالایی کاکائو دارند . کاکائو آنتی اکسیدان بالایی دارند و برای لاغری بسیار مفیدند . اما نباید خیلی هم افراط کنید !

نتایج پژوهش های انجام شده حاکی از آن است که آنتی اکسیدان های موجود در کاکائو تاثیر فوق العاده در بهبود بیماری دیابتدارد . این پژوهش روی موش ها انجام شد و بر طبق آن موش هایی که بیشتر کاکائو می خوردند عمر بیشتری داشتند و حتی چربی سوزی بیشتری هم داشتند . پس کاکائو و شکلات تلخ را وارد برنامه غذایی تان کنید و قدمی برای تناسب اندام بردارید .

به جای قند از عسل استفاده کنید

مقدار مجاز مصرف قند برای زنان 6 قاشق و برای مردان 9 قاشق است . با کاهش مصرف قند به سوی سلامتی و کاهش وزنقدم بر می دارید . باید حتی الامکان به جای قند از مواد قندی سالم و طبیعی مانند عسل استفاده کنید . با مصرف عسل روندتناسب اندام و کاهش وزن تان سریع تر می شود . زیرا عسل میزان قند خون را کنترل و تنظیم می کند ، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و سرفه را درمان می کند . البته نباید در مصرف عسل هم افراط کرد .

تلویزیون ببینید و بخندید !

نباید تحرک بدنی را کنار بگذارید ، روی مبل لم دهید و هله هوله بخورید . تلویزیون آنقدر هم که می گویند وحشتناک نیست ، خصوصا اگر در این حین بخندید .

در واقع استرس و فشارهای روحی سلامتی شما را به مخاطره می اندازد . بنا بر پژوهش ها استرس باعث چاقی موضعی شده و روند کاهش وزن را کاهش می دهد .

خنده بهترین پادزهر برای پایین آوردن وزن است ، به طوری که با خندیدن کالری زیادی را می سوزانید . در تحقیقی میزانکالری مصرف شده با قهقهه زدن با میزان کالری سوزانده شده از طریق انجام فعالیت های قدرتی ، دویدن و جارو کشیدن مقایسه شده که نشان می دهد یک ساعت قهقهه زدن به اندازه نیم ساعت ورزش در باشگاه کالری می سوزاند ؛ یعنی با یک ساعت خندیدن می توانید 120 کالری مصرف کنید .

غذاهای چرب بخورید تا چربی بسوزانید

وقتی چربی های اشباع شده در گوشت های فرآوری شده و چربی های ترانس در تنقلاب برای سلامتی و تناسب اندام شما مناسب نیست ، رژیم سرشار از چربی های مفید ( چربی های اشباع نشده ) شما را به کاهش وزن و تناسب اندام می رساند .

چربی های مفید مانند اسیدهای چرب تک غیر اشباع بیشتر در آجیل ها ، روغن زیتون و آوکادو وجود دارد و باعث از بین رفتن چربی های اضافه بدن تان می شود . البته اسیدهای چربی چند غیر اشباع هم از جمله چربی های مفید هستند که در روغن ماهی ، ماهی ، دانه ها و مغز های روغنی وجود دارد .

بر طبق پژوهش های انجام گرفته مصرف چربی های چند غیر اشباع برای تامین کردن کالری مورد نیاز برای انجام فعالیت های حیاتی موثر تر است . در واقع مصرف این چربی ها تنها کالری مورد نیاز بدن را تامین می کند و اضافه وزنی برای شما در پی نخواهد داشت .

مصرف این چربی ها تاثیر گذاری بیشتری برای کاهش وزن نسبت به رژیم های چربی سوز دارد . باید بدانید مصرف این چربی ها در فرد احساس سیری طولانی مدت ایجاد می کند و جلوی پرخوری را می گیرد .

در هر گرم چربی های غیر اشباع تنها 9 کالری وجود دارد ، اما هر گرم پروتئین و کربوهیدرات 4 کالری دارد . پس مصرف مواد غذایی چرب مانند آجیل ، کره بادام زمینی ، بیسکویت هایی با گندم کامل برای چند ساعت احساس سیری به فرد می دهد و جلوی هله هوله خوری را می گیرد . این مواد غذایی به دلیل این که دیر هضم می شوند و به مدت زمان بیشتری برای هضم نیاز دارند ، در فرد احساس سیری ایجاد می کنند .

البته خوراکی های چرب کالری زیادی دارند و افرادی که اضافه وزن دارند ، باید کالری دریافتی را در برنامه غذایی روزانه شان وارد کنند و توصیه می شود از این خوراکی های چرب کمتر استفاده کنند زیرا راه خوبی برای کنترل وزن افراد چاق نیست .

پروسه کاهش وزن را خیلی طولانی نکنید

بهتر است در مدت زمان کوتاه لاغر شوید تا از نظر روانی احساس بهتری داشته باشید . بنا بر پژوهش هایی که در دانشگاه فلوریدای آمریکا روی 262 زن میانسال با چاقی مفرط انجام شد ، کاهش وزن سریعتر تاثیر گذاری بیشتری دارد . در زمان کمتر بهتر می توانید وزن تان را کم کنید و وزن ایده ال را هم حفظ خواهید کرد .

ورزش به تنهایی موثر نیست

شاید فکر کنید ورزش و تمام عرق هایی که ریخته اید هیچ فایده ای ندارد ؛ پس با انجام ورزش های سخت لاغر نمی شوید . احتمالا از جمله افرادی هستید که می گویید چون ورزش می کنید پس می توانید هر چیزی که دلتان می خواهد را بخورید . شاید سالیان زیادی هم به این روند ادامه داده اما به نتیجه نرسیده باشید .

هرچقدر بیشتر ورزش کنید گرسنه تر می شوید. باید بدانید که ورزش تنها 3 درصد از چربی های بدن تان را آب می کند. پس برای رسیدن به تناسب اندام باید رژیم غذایی و ورزش منظم داشته باشید؛ درنتیجه اگر برنامه غذایی منظمی ندارید و هر چه دلتان می خواهد می خورید، ورزش نمی تواند کاری انجام دهد.

ورزش های هوازی به تنهایی کارساز نیست

فکر نکنید انجام ورزش های طولانی و سخت مانند ورزش های هوازی ، پیاده روی تند و …. لاغرتان می کند بلکه این کارها نتیجه معکوس خواهد داشت.

برای انجام ورزش هایی چون ایروبیک باید انرژی بیشتری به بدن تان برسانید زیرا بدن می خواهد خود را متعادل نگهدارد. این ورزش باعث می شود غذای بیشتری بخورید و روند کاهش وزن تان با اختلال رو به رو شود. البته انجام ورزش ایروبیک به تنهایی به اندازه ورزش های هوازی و قدرتی برای کنترل وزن موثر نیست ؛ پس علاوه بر کنترل برنامه غایی تان ورزش های یکنواخت انجام ندهید و در انجام حرکات ورزشی تنوع داشته باشید .


دسته بندی شده در : كاهش وزن
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب