غذای پیک نیکی

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ سه شنبه, 10 اسفند, 1395 / بدون نظر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای اکثر دستور پخت‌ها به ازای هرنفر یک برگه فویل 40 در 40 سانتی‌متری تهیه کنید و قبل از چیدن مواد آن‌ را با روغن یا کره چرب کنید  بعد از گذاشتن مواد دورتادور فویل را خوب بپیچید تا مواد از آن خارج نشود.

نکته آخر درمورد نحوه قرار دادن فویل‌ها روی آتش است که بهترین حالت قراردادن یک صفحه توری فلزی  روی آتش است که فویل را روی همان بگذارید. اما قرار دادن مستقیم فویل روی آتش هم اشکالی وارد نمی‌کند. فقط زمان پخت را کمتر می‌کند.

 

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (1)

1. ماهی سالمون

لیمو و مارچوبه و 6 عدد فیله ماهی سالمون را با نمک و فلفل مزه دار کنید. کمی روغن زیتون روی آن بریزید سپس برای هر نفر 4 تا 5 عدد  مارچوبه ، یک عدد فیله و چند برش لیمو روی ماهی بگذارید. در انتها هم کمی روغن زیتون روی مواد بریزید تا به برشته شدن آنها کمک کند.

مدت پخت: 15 دقیقه


2. گوشت استیکی

برای هرنفر حدود 120 گرم گوشته راسته گوساله با قطر یکسان را با مقداری نمک، سس خردل و فلفل سیاه به مدت 4 ساعت مزه دار کنید. سه عدد سیب‌زمینی را مکعبی خرد کنید و با کمی نمک و فلفل سیاه در مقدار کمی روغن یا کره تفت دهید. گوشت را روی فویل بگذارید و کمی روغن روی آن بریزید و بعد سیب‌زمینی‌ها را روی گوشت قرار دهید. لازم به ذکر است که فویل‌گوشت استیکی را حتما از طرف گوشت روی آتش بگذارید و 5 دقیقه آخر آن‌را برگردانید تا سیب‌زمینی هم کمی برشته شود.

مدت پخت 30 دقیقه


3. بال مرغ تند

ابتدا سه عدد فلفل چیلی را با 2 قاشق سوپخوری روغن زیتون، یک قاشق غذا خوری نمک، نصف قاشق غذاخوری فلفل سیاه، 2 حبه سیر، قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و یک عدد لیمو ترش پوست کنده داخل غذاساز بریزید یا در هاون مواد را مخلوط و له کنید. سپس یک کیلو بال مرغ پاک شده را داخل مواد مخلوط شده بریزید و بگذارید یک ساعت استراحت کند. این‌بار می‌توانید همه مواد را کلا به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و داخل فویل بپیچید.

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (1)

مدت پخت  30 دقیقه


4. خوراک گوشت،لوبیا و  هویج

نیم کیلو گوشت گوسفند را به قطعات 2 سانتی‌متری برش دهید و مقداری نمک، فلفل و رب گوجه‌فرنگی به‌آن اضافه کنید. نیم کیلو لوبیا سبز تازه را درشت‌ خرد کنید. 300 گرم هویج را هم به صورت خلال درشت  خردکنید و همه مواد را باهم مخلوط و به تعداد نفرات تقسیم کرده،داخل هر فویل بگذارید و یک قاشق غذاخوری روغن هم به آن اضافه کنید. این خوراک را حتما روی توری فلزی روی آتش بگذارید تا بخارپز شود.

مدت پخت 30 دقیقه


5. ماهی قزل‌آلا، لیمو و زنجبیل

4 عدد لیمو ترش را پوست کنده همراه 4 حبه سیر تازه و داخل غذاساز یا هاون بریزید، بانمک و فلفل مخلوط کنید و چند پره زنجبیل هم به آن اضافه کنید.4 یا 6 عدد ماهی را با روغن زیتون ورز دهید تا کاملا چرب شوند. ماهی‌ها را روی فویل بگذاریدو روی آنها از مخلوطی که آماده کرده اید بریزید و فویل را ببندید. این بسته فویلی را حتما از طرف ماهی روی آتش قرار دهید و بعد از پخت مقداری گشنیز خرد شده روی آن بریزید.

مدت پخت  20 دقیقه


6. سیب زمینی ویژه

6 عدد سیب زمینی درشت را  کاملا بشویید و به قطر یک سانت روی ( از عرض) آنها را ببرید تا شبیه در آن شود. داخل آنها  را با قاشق یا چاقو به آرامی خالی کنید به طوری که شبیه کاسه ای در دار شوند. 100 گرم پنیر گودا رنده شده با نمک،فلفل سیاه و شش قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی را با سیب زمینی های خرد شده مخلوط کرده به شش قسمت مساوی تقسیم کنید و داخل سیب زمینی های کاسه ای بریزید.

روی مواد که تا نیمی از سطح کاسه را پر کرده یک عدد تخم مرغ بشکنید. کمی نمک،فلفل و پودر سیر هم روی تخم مرغ ها بریزید و در آن را بگذارید و داخل فویل بپیچید. حتما دقت کنید این بسته های فویلی را طوری روی آتش قرار دهید که در آن طرف بالا باشد.

مدت پخت ٢٠ دقیقه


7. مرغ و برنج و زیتون اسپانیایی

تعدادی ران مرغ را با روغن زیتون، ریحان تازه و سیر رنده شده به همراه نمک و فلفل مزه دار کنید. 6 عدد گوجه فرنگی را پوره یا رنده کنید و با 2 عدد پیاز سرخ شده و نمک و زردچوبه تفت دهید تا آب گوجه ها خشک شود. 3 پیمانه برنج را شسته و به گوجه سرخ شده اضافه کنید.

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (1)

بعد از پخت برنج و قبل از دم کردن آن مقداری برنج روی فویل ریخته و برای هرنفر یک عدد ران مرغ هم روی آن بگذارید. تعدادی زیتون بدون هسته هم روی برنج قرار دهید و فویل راببندید. به این مواد می‌توانید برحسب ذائقه چند عدد میگو هم اضافه کنید.

مدت پخت ٢٠ دقیقه


8. میگو پستو

٣ عدد پیاز را خلالی کنید و داخل 2 قاشق سوپ خوری روغن بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا نرم شود، مقداری نمک، فلفل و پودر سیر به پیاز اضافه کنید. ٢ عدد فلفل چیلی، یک حبه سیر، 100 گرم جعفری، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری سس تند را  به وسیله غذا ساز یا هاون له کنید و با یک کیلو میگوی  پاک کرده مخلوط کنید. مواد را روی فویل بریزید و تعدادی لیموی حلقه شده روی آن قرار دهید و فویل رابپیچید.

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (1)

مدت پخت ١۵ دقیقه


9. مرغ و پوره

سیب زمینی نیم کیلو مرغ بدون استخوان یا فیله مرغ را به تکه های کوچک ببرید و کمی نمک و فلفل روی آن بپاشید. ۴ عدد سیب زمینی را بخارپز یا آبپز کنید پوست آن را بگیرید  و با نمک و فلفل و ١٠٠ گرم کره خوب له کنید. به ازای هر نفر ۵ قاشق غذاخوری پوره روی فویل پهن کنید و کمی از مرغ را روی آن بریزید و باز روی آن را با پوره بپوشانید. چند برگ سبزی تازه مثل جعفری یا گشنیز بسته به ذائقه‌تان به آن اضافه کنید و فویل راببندید. طعم تنوری سیب زمینی به همراه مرغ نمکی برای‌تان خیلی  دلچسب خواهد بود.

مدت پخت ١۵ دقیقه


10. سبزیجات تنوری

٢ عدد سیب زمینی، 2 عدد هویج، نصف یک عدد گل کلم، ٣٠٠ گرم لوبیا سبز خرد شده، ٢ عدد کدو سبز حلقه شده، ٣ عدد گوجه فرنگی دونیم شده، 3 حبه سیر له شده، ۵٠٠ گرم قارچ را با نمک و فلفل و ۴ قاشق سوپ خوری ماست مخلوط کنید. با کمی روغن مواد را روی فویل بگذارید و آن را خوب ببندید.به این دستور به دلخواه هر سبزیجات دیگری هم می‌توانید اضافه کنید.

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (1)

مدت پخت ١۵ دقیقه


11. گوجه بادمجان با طعم سیر

۴ عدد بادمجان متوسط را با پوست حلقه کرده و کمی نمک و روغن زیتون روی آن بریزید. ۶ عدد گوجه را هم حلقه کرده و خوب روی آن را نمک و فلفل بپاشید. روی فویل یک عدد حلقه بادمجان بگذارید و کمی سیر له یا رنده شده روی آن بریزید و یک حلقه گوجه. باز تکرار کنید تا سه چهار ردیف روی هم قرار گیرند. این غذا را می‌توانید با برنج هم میل کنید.

مدت پخت ١۵ دقیقه

12. کدو، بادمجان و قارچ

۴ عدد کدو و ۴ عدد بادمجان را مکعبی درشت خرد کنید، 2 عدد پیاز خلالی شده را در کمی روغن تفت دهید تا نرم شود، قارچ را دو نیم کنید و همه مواد را با نمک،فلفل، زردچوبه و یک عدد سیر له شده مخلوط کنید. مقداری جعفری خرد شده و یک عدد گوجه فرنگی حلقه شده را هم اضافه کنید و مواد را به تعداد مورد نظر تقسیم کنید و داخل فویل بپیچید.

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (2)

مدت پخت ١۵ دقیقه


13. کالزون تن ماهی

٣٠٠ گرم خمیر نانوایی را به شش قسمت جدا کنید و روی فویل با قطرحدود یک سانتی متر پهن کنید. یک عدد کنسرو تن ماهی را با ٢٠٠ گرم ذرت کنسروی و سه قاشق غذاخوری سس مایونز، نمک، فلفل و ۵ ساقه پیازچه خرد شده مخلوط کنید و روی هر خمیر سه قاشق از مخلوط بگذارید. لبه های خمیر را جمع کنید طوری که حفره ای نداشته باشد. فویل را جمع کنید و روی آتش بگذارید.

مدت پخت 25 دقیقه


14. مرغ ، آویشن و سیب‌زمینی

6 تکه مرغ را به مدت دو ساعت در مخلوط پیاز رنده شده، یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو ترش،مقداری  پودر آویشن، سه قاشق غذاخوری ماست قرار دهید تا مزه‌دار شود. برای هر نفر یک عدد سیب زمینی متوسط و نیمی از یک فلفل دلمه‌ای متوسط را به قطعات درشت ببرید و  با نمک ، فلفل و پودر آویشن مخلوط  کنید. سه عدد پیاز را هم خلالی کنید و به روغن زیتون یا هر روغن گیاهی موردعلاقه‌تان آغشته کنید. روی فویل حدود دو قاشق پیاز و  یک عدد سیب‌زمینی بریزید و بعد تکه‌های مرغ را بگذارید.

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (2)

مدت پخت 25 دقیقه


15. سبزیجات مخلوط

200 لوبیا سبز خرد شده،200 گرم قارچ،200 گرم ذرت کنسروی،200 گرم نخودسبز کنسروی، یک عدد فلفل دلمه‌ای خرد شده را با 100 گرم کره نرم شده،یک قاشق غذاخوری سس مایونز،نمک، فلفل سیاه و آب لیمو ترش مخلوط کنید. مواد را داخل فویل قرار دهید و خوب بپیچید.

مدت پخت 10 دقیقه

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (2)

16. بیف با سس و قارچ

نیم کیلو گوشت گوساله را خلالی برش دهید و با 2 عدد پیاز خلالی و 2 قاشق کره تفت دهید تا کمی رنگش عوض شود. بعد نیم کیلو قارچ را از وسط دو نیم کنید و به گوشت و پیاز اضافه کنید. برای تهیه سس 2 قاشق غذاخوری آرد سفید را در ١٠٠ گرم کره تفت دهید تا  آرد کمی کرم رنگ شود.

بعد یک لیوان شیر را آرام آرام به آرد اضافه کنید و مدام هم بزنید تا آرد در شیر حل شود و مراقب باشید آرد گلوله نشود. بعد از اینکه سس به غلظت رسید از روی حرارت بردارید. نمک و فلفل سیاه نیمکوب را با پودر سیر و پودر آویشن را به آن اضافه  و همه مواد را با هم مخلوط کنید و به تعداد افراد تقسیم کنید سپس روی فویل بریزید. همچنین روی همه مواد یک برش نان تست یا نان باگت بگذارید و فویل را ببندید. حتما فویل را از سمت بیف روی آتش قرار دهید و ۵ دقیقه آخر برگردانید تا نان هم کمی برشته شود.

مدت پخت ٢۵ دقیقه


17. مرغ،میگو و ذرت مکزیکی

نیم کیلو میگوی پاک کرده و نیم کیلو فیله ماهی را با 2 عدد فلفل دلمه‌ای قرمز خرد شده، نمک،فلفل سیاه و زردچوبه مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی تند را همراه 2 عدد گوجه فرنگی نگینی خرد شده و پیاز نگینی مخلوط کنید و  روی فویل بریزید. مقداری از مخلوط مرغ و میگو و فلفل هم روی آن بریزید و در انتها 3 قاشق سوپخوری ذرت شیرین کنسروی را با کره و نمک فلفل مخلوط کنید و روی بقیه مواد بریزید. این خوراک را  با جعفری، گشنیز و پیاز ساطوری شده میل کنید.

مدت پخت 20 دقیقه


18. سیب زمینی و سس سفید

6 عدد سیب زمینی درشت را با پوست کاملا بشویید و به ضخامت حدود یک سانت روی آن را برش دهید. داخل آن را با چاقو دوسه تا حفره عمیق ایجاد کنید تا برای سس‌ها جای خالی داشته باشید.

یک قاشق غذاخوری خامه کم چرب ، 2 قاشق سوپخوری سس مایونز ، نمک ، فلفل سیاه و پودر سیر را با هم مخلوط کنید و داخل حفره های  روی سیب‌زمینی بریزید و درب آن را بگذارید و داخل فویل بپیچید.

مدت پخت 15 الی 20 دقیقه


19. همبرگر فلفل دلمه ای

700 گرم گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز درشت رنده شده و نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید و ورز دهید تا  کاملا حالت چسبندگی پیدا کند.مخلوط را به 6 قسمت تقسیم کنید و کف دست یا روی فویل آن را گرد پهن کنید. 2 عدد فلفل دلمه‌ای را هم حلقه کنید و روی همبرگر ها قرار دهید و فویل را ببندید. 

مدت پخت 10 دقیقه


20. مرغ و سبزیجات

برای مزه دار کردن مرغ از انواع سس های متنوع می‌توانید استفاده کنید، مخلوط سس مایونز و سیر رنده شده طعم بی نظیری به مرغ برشته می دهد.دو حبه سیر را رنده ریز کنید و با دو قاشق سوپخوری سس مایونز، یک قاشق غذاخوری سس فلفل  را با یک قاشق غذاخوری سس خردل مخلوط کنید و تکه‌های مرغ را کاملا به سس ها آغشته کنید.

قارچ دو نیم شده، کلم بروکلی خرد شده، نخودسبز و ساقه های نازک کرفس خرد شده را هم با نمک و فلفل و کمی آب لیمو مخلوط کنید و روی فویل بچینید و مرغ‌ها را روی آن قرار دهید. حتما فویل را از روی مرغ ها روی آتش قرار دهید.

مدت پخت ٢٠ دقیقه


21. سیب زمینی پیازچه

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (2)

یک بسته ١ کیلویی سیب زمینی نیمه سرخ شده،٢٠٠ گرم پنیر پیتزا رنده شده، 2٠٠ گرم پیازچه خرد شده ،کمی کالباس گوشت نگینی خرد شده،نمک ، فلفل سیاه و پودر آویشن را باهم مخلوط کنید. تقسیم کنید و داخل فویل بپیچید.

مدت پخت 20 دقیقه


22.  ماهی ،لیمو  با خرفه

غذاهای فویلی مخصوص پیک نیک (2)

6 عدد فیله ماهی را باکمی نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه مزه‌دار کنید؛ 3عدد پیاز متوسط و 3عدد لیمو را ورقه ورقه کرده و روی هر فویل سه چهار ورقه  بچینید. بعد ماهی را روی لیمو و پیاز بگذارید و چند برگ ریحان تازه یا هر سبزی دیگری که دوست دارید و گوجه گیلاسی و تخم خرفه روی آن بریزید.

مدت پخت 25 دقیقه


دسته بندی شده در : انواع غذاهاي گوشتي
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب