۵ ماده مناسب برای ساخت سایبان های خودرو و پارکینگ

پست شده بوسیله مدیر سایت در تاریخ دوشنبه, 16 اسفند, 1395 / بدون نظر

این مقاله قصد دارد به بحث در مورد عالی ترین مواد در ساخت سایبان های خودرو بپردازد. در ادامه، در خصوص سایبان های فلزی خودرو، سایبان های چوبی خودرو و سایبان های پارکینگ PVCC خودرو ها، و انواع فلزات مختلف برای ساخت سایبان های فلزی مانند سایبان های آلومینیوم و فولادی برای خودرو به بحث می پردازد. این مقاله، همچنین در موردسایبان های UPVC سایه سازان اشاره می کند.

 

بخش اول: سایبان های پارکینگ فلزی سنگین و مقاوم مخصوص خودرو

سایبان های فلزی همان سایبان های قدیمی و مقاوم مخصوص خودرو ها هستند که اغلب از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده اند. سایبان فلزی به دلیل مشکلی که نرم بودن الومینیوم ایجاد میکند، زود به زود عوض میشوند.

سایبان هایی که از فولاد ساخته شدند در آب و هوای نامناسب و باران اسیدی دچار خردگی می شود اما از جهت مقاومت در برابر باد های قوی و پر سرعت مزیت دارد و این دقیقا همان چیزی است که آلومینیوم در برابر آن مقاوم نیست. فولاد ارزان تر از آلومینیوم است و همچنین برای کاهش هزینه استفاده می شود.سایبان های فولادی را اغلب می توان برای محافظت در برابر عوامل مختلف رنگ کرد، یا از فولاد های ضد زنگ گران قیمت است و هرگز دچار خردگی نمی شود، استفاده کرد. این مدل از سایبان های بسیار قدیمی و پر هزینه هستند.

 

سایبان فلزی

سایبان فلزی

 

بخش دوم: سایبان های پارگینگ آلومینیومی سبک با بهترین مواد مخصوص خودرو

سایبان های الومینیومی خودرو ، برای افرادی که می خواهند کمی پول بیشتری برای سایبان ها هزینه کنند طراحی شده است؛ تا اتومبیل هایشان در باد خاک و آفتاب قرار نگیرد. آلومینیوم گران تر از فولاد است، اما به راحتی فولاد دچار خردگی نمی شود. همچنین اگر نیاز باشد به آسانی پیاده می شود.اگر توانایی هزینه برای سایبان فولادی را ندارید و در معرض بادهای قوی نیستید،سایبان آلومینیومی بهترین راه برای شما است البته این نوع از سایبان ها هم قدیمی شده است .  بخش سایبان های سایه ساران را مطالعه فرمایید.

 

بخش سوم: سایبان های PVC برای استفاده موقت پارکینگ مخصوص اتومبیل

سایبان های خودرو ساخته شده از  PVCبه طور معمول به عنوان سایبان همراه استفاده می شود؛ این نوع از سایبان های خودرو سایبان هایی هستند که می تواند به راحتی جدا شود و دوباره به آسانی بهم وصل می شود. اغلب بسیار سبک هستند، اما برای استفاده طولانی مدت بر روی پایه، طراحی نشده اند. سایبان های آلومینیومی و UPVC ارزان هستند و به خوبی برای این منظور بکار می روند.

 

تصویر سایبان های مسافرتی PVC

تصویر سایبان های مسافرتی PVC

 

این مدل معمولا برای استفاده همه جانبه در مدت زمان کوتاه و در سفر می شود. با گذشت زمان، عوامل مختلف می توانند به آن آسیب برسانند و عمر استفاده از این سایبان های کوتاه است .

 

بخش چهارم: سایبان پارکینگ شیک چوبی برای استفاده در باغ ها و ویلا ها مخصوص خودرو

چوب، ماده دیگری که اغلب برای سایبان پارکینگاستفاده می شود. اغلب کیت یا بسته هایی هستند که خودتان می توانید آنها را سرهم کرده و درست کنید (در ایران این کیت ها و بسته ها موجود نمی باشد) ؛ آن را برای استفاده طولانی مدت به عنوان یک سایبان موقت بنا کنید. این سایبان ها برای ویلا ها بسیار شیک هستند، و بعنوان سایبان موقت برای خودرو در ویلا و پارک ها کاربرد دارند.

 

تصویر سایبان های چوبی

تصویر سایبان های چوبی

 

این مدل برای ورودی ها، خانه های ویلایی، پارک ها فوق العاده است ! اگر به درستی ساخته شده باشند، در برابر باد مقاوم هستند. زمانیکه در یک ماده محافظ، مانند لاک چوب یا کرئوزوت رنگ شوند، نسبت به دیگر عوامل نیز مقاوم شده و گاهی اوقات می توانند مدت زمان طولانی تری نسبت به مدل های فلزی استفاده کرد. چوب ها بسته به نوع آن می توان گران یا ارزان باشند. برای مثال، چوب بلوط در مقایسه با چوب کاج بسیار گران قیمت است و چوب کاج رایج ترین چوب برای این نوع از سایبان های می باشد.

 

بخش پنجم: سایبان پارکینگ UPVC سایه سازان  مناسب برای پارکینگ خودرو

این نوع سایبان های بهترین نوع سایبان  و جدیدترین مواد برای  ساخت سایبان هستند و بهترین نوع سایبان از موارد فوق می باشد.

سایبان های UPVC مقاوم زیادی در برابر بادهای شدید و عوامل دیگر دارند و همچنین عمر بسیار بالا و هزینه پایینی دارند.

 

سایبان سایه سازان

سایبان سایه سازان

 

ورق­های پوششی پلی­یوپان (UPVC)، با ترکیب خاصی از UPVC تولید شده است و در جریان تولید با یک روش مخصوص این ورقها با ترکیب خاصی از موادضد ماوراء بنفش نه تنها پوشش داده میشوند بلکه از درون نیز در مقابل انواع اشعه­های مخرب خورشید مقاوم می­گردند، به نحوی که در سخت ترین شرایط ، رنگ آن ثابت می ماند و هیچگونه آسیبی در تمام شرایط جوی به آنها وارد نمیشود.

 

برخی از مزایای منحصر بفرد ورقهای پوششی و پانل دوجداره UPVC به شرح زیر می­باشد:

هدایت گرمایی پلی­یوپان (UPVC):
در ورقهای پوششی پلی­یوپان (UPVC)، هدایت گرمایی مطابق چوب است.

خواص بیولوژیکی پلی­یوپان (UPVC):
ورقهای پلی­یوپان (UPVC) پوسیده نمی­شود و از عوامل بیولوژیکی مانند قارچ و کپک تاثیر نمیذیرد.

خواص شیمیایی پلی­یوپان (UPVC):
انواع بازها و اسیدها و حتی باران­های اسیدی بر ورق­های پوششی پلی­یوپان (UPVC) بی تاثیرند.

عایق در برابر آب و رطوبت پلی­یوپان (UPVC):
در هر نوع آب و هوا و شرایط جوی از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری می­نماید.

سبکی پلی­یوپان (UPVC) :
با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم در هر متر مربع، از نظر سهولت نصب و حمل و نقل با صرفه است. بدلیل وزن بسیار سبک، صرفه جویی در سازه و ایمنی در مقابل زلزله را تامین می کند.

مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش پلی­یوپان (UPVC):
اشعه­های ماوراء بنفش بر سطح و داخل ورق­ها کمترین آسیبی نمی­رسانند.

تحمل نیروی ثقل (بار پلی­یوپان (UPVC)):
در فاصله­های ۷۰ سانتیمتر تیر/پروفیل افقی یا همان پرلین­ها نسبت به یکدیگر(با حداکثر ۲۰۰/۱ انحنا در هر تیر) ۱۵۰ کیلوگرم بار را تحمل می نماید. بدون آسیب دیدگی در برابر حجم زیاد برف و تگرگ.

تحمل در سرما و گرما پلی­یوپان (UPVC):
در فاصله دمایی ۲۵- تا ۷۵+ درجه سانتیگراد، هیچ تغییری در ورقهای پوششی پلی یوپان دیده نمی شود. در این فاصله­ی دمایی هیچگونه پوسته شدن یا ترکی در سطح آنها به وجود نمی آید. (در گرمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد حداکثر ۱ میلیمتر انبساط اتفاق می افتد که بسیار ناچیز است). مناسب برای هرمحیط جغرافیایی با هر نوع آب و هوایی.

 

منبع : ۵ ماده مناسب برای ساخت سایبان های خودرو و پارکینگ


دسته بندی شده در : رپورتاژ
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب