ترک های پوستی و درمان آن

پست شده بوسیله zinati در تاریخ یکشنبه, 9 دی, 1397 / بدون نظر

ترک پوست یا استرچ مارک (stretch marks) معمولا به شکل خطوط موازی روی پوست بدن بر اثر کشیدگی پوست و بخاطر نازک شدن درم و اپیدرم پوست ظاهر می شوند. رنگ این خطوط و شکلشان با پوست طبیعی متفاوت هستند. ممکن است با لمس آثار ترک پوست احساس خارش یا سوزش کنید.

تصور می‌شود هنگامی که پوست مجبور به بسط سریع‌تر از حد؛ حدی که به سادگی قادر به کشش پوست نباشد و یا مجبور به رشد پوست جدید(پاسخ بسیار کند) شود، کشش‌های پوستی رخ می‌دهد.

نمونه‌‌ایی از افراد که در این شرایط قرار دارند، عبارتند از زنان باردار، افرادی که کاهش یا افزایش وزن سریع دارند یا کودکان و نوجوانانی که رشد سریع دارند.

روشن است پوستی که متحمل علائم کشش شده از پوست طبیعی متفاوت است. آنچه که دقیقاً شناخته شده نبود، میزان تفاوت این نوع پوست‌ها با پوست طبیعی است، که باعث می‌شود متفاوت به ‌نظر آیند و نتیجتاً متفاوت عمل کنند. به همین دلیل این مقاله منتشر می‌شود.رفع ترک های پوستی

بدیهی است ، بهترین درمان هایی که برای آن انجام دهید در همان ابتدای کار است ؛ هر چقدر زمان بگذرد ، شانس شما برای درمان کردن کاهش میابد.بنابر این به محض ظهور این علائم، سریعا برای درمان آن اقدام کنید.

آیا آلوئه ورا علائم و ترک های پوستی را درمان میکند؟

آلوئه ورا سرشار از مزایای پوستی میباشد و به عنوان یک درمانگر زخم و ترک برای بسیاری از مشکلات پوستی در سراسر جهان شناخته شده است. حجم بیشتر این گیاه را آب تشکیل میدهد، اما همچنین یک نوع وسیع از مواد مغذی که برای پوست ما مناسب میباشد نیز در آن یافت میشود پس مطمئنا میتواند در حفظ و نگهداری از بافت های پوست و سلامت آنها کمک کند. این عنصر نه تنها از ترک های پوستی جلوگیری میکند بلکه آنها را به طور طبیعی از بین میبرد. آنزیم های حیاتی ، مواد معدنی ، اسید های چرب موجود در آن درمان را سریعتر میکند.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای بهبود علائم ترک های پوستی :

1. ژل آلوئه ورا روی ترک های پوستی :

یک عدد یرگ آلوئه ورا را تهیه کنید، آن را برش دهید و ژل موجود در آن را استخراج کنید. سپس روی ترک های پوستی اعمال کنید و به مدت 1 تا 2 دقیقه ماساژ دهید.

ژل آلوئه ورا را شستشو ندهید. این درمان را 2 بار در روز تکرار کنید.

2. درمان ترک پوست با ژل آلوئه ورا و کپسول ویتامین E :

یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا و 10 عدد کپسول ویتامین E را تهیه کنید.کپسول ها را باز کنید و روغن موجود در آن را به ژل آلوئه ورا اضافه کنید، به خوبی هم بزنید و پس از اعمال بر روی مناطق آسیب دیده به مدت چند دقیقه ماساژ دهید.

شما میتوانید بعد از یک ساعت آن را با آب ولرم شستشو دهید و یا اجازه دهید بماند . این درمان را 2 بار در طی روز انجام دهید.

چقدر طول میکشد تا درمان شود:

این گیاه یک هدیه از بهشت برای زنان باردار است.در طول 3 تا 4 هفته متوجه خواهید شد علائم در حال محو شدن هستند.

3.آلوئه ورا و پودر قهوه برای رفع ترک پوست :

2 قاشق غذا خوری پودر قهوه و 2 قاشق غذا خوری پودر آلوئه ورا را تهیه کنید و آنها را به خوبی با هم ترکیب کنید.

مخلوط بدست آمده را روی مناطق مورد نظر اعمال کنید و به صورت دایره ای به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید. و بعد از 20 دقیقه باآب شستشو دهید ، یا با یک پارچه تمیز ، پاک کنید.و بعد از مرطوب کننده معمول خود استفاده کنید.هر روز این درمان تکرار شود.

نکته:

ماساژ این مناطق را به آررامی انجام دهید،زیرا فشار قهوه بر روی پوست ممکن است باعث ساییدگی آن شود.

این درمان چقدر طول میکشد:

قهوه با الوئه ورا یک درمان قوی محسوب میشود که در طول 2 تا 3 هفته شما میتوانید تفاوت را ببینید.

4. آلوئه ورا با آب لیمو :

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق چای خوری آب لیمو با هم ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید و سپس روی منطقه مورد نظر اعمال کنید. اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک شود.و بعد با آب ولرم شستشو دهید و پس از خشک کردن با یک پارچه، از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان چقدر طول می کشد:

خواص روشن کنندگی آب لیمو و خواص درمانی ژ ل آلوئه ئرا ،باعث می شوند که پس از 2 تا 3 روز، نتایج آن به خوبی مشخص شوند.

5.آلوئه ورا با روغن کرچک ترک ها پوست را از بین میبرد:

2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذاخوری روغن کرچک را با هم ترکیب کنید و به آرامی گرم کنید.

این مایع نسبتا گرم را روی مناطق مورد نظر اعمال کنید و به مدت 2 الی 3 دقیقه، ماساژ دهید.

بعد از نیم ساعت شستشو دهید. این درمان را هر روز تکرار کنید.

این درمان چقدر طول می کشد:

اگر به طور منظم استفاده شود، بعد از 3 الی 4 هفته علائم شروع به محو شدن می کنند.

6. درمان ترک پوستی با ماسک آلوئه ورا و روغن زیتون :

یک چهرم فنجان ژل آلوئه ورا را با یک چهرم فنجان روغن زیتون بخوبی ترکیب کنید و به مدت 2 الی 3 دقیقه بر روی منطقه مورد نظر ماساژ دهید . اجازه دهید تا صبح بماند و یا دوش بگیرید یا با یک پارچه مرطوب آن را پاک کنید.

با استفاده از این روش 3 الی 4 هفته زمان میبرد تا علائم بهبود را مشاهده کنید. فراموش نکنید که این درمان هر روز تکرار شود.

7.ماسک آلوئه ورا و عسل برای رفع ترک های پوست :

دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق غذا خوری عسل و یک قاشق چای خوری روغن بادام را با هم ترکیب کنید و این ماسک را روی منطقه مورد نظر اعمال کنید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم شستشو دهید.

این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

در صورت استفاده مداوم از این درمان میتوانید بعد از 2 الی 3 هفته شاهد بهبود آن باشید.

8.نسخه خانگی ترک پوست با آلوئه ورا و کره کاکائو :

دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق چای خوری کره کاکائو و دو عدد کپسول ویتامین E را تهیه کنید.

محتوای کپسول ویتامین E را بیرون بیاورید و با ژل آلوئه ورا و کره کاکائو ترکیب کنید و بعد روی مناطق مورد نظر اعمال کنید. اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

اگر از این درمان به طور منظم استفاده کنید، بعد از 2 الی 3 هفته شاهد محو شدن ترک ها هستید.

9.درمان ترک پوستی با آلوئه ورا و روغن نارگیل:

نصف فنجان روغن نارگیل خالص و یک سوم فنجان ژل آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید و آن را درون یک ظرف مخزن دار بریزید. مقدار کمی از آن را روی منطقه مورد نظر اعمال کنید و ماساژ دهید و اجازه دهید که از شب تا صبح بماند.

این درمان را هر شب قبل از رفتن به رخت خواب تکرار کنید.

اگر این درمان به طور منظم تکرار شود ، بعد از 3 الی 4 هفته شاهد بهبود پوست خواهید بود.

10.رفع ترک پوست با ماسک آلوئه ورا و آووکادو :

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا ، یک قاشق غذا خوری هالپ آووکادو رسیده و یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. سپس روی منطقه مورد نظر اعمال کنید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم شستشو دهید. این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید.

در صورت استفاده منظم از این درمان ، پس از 3 الی 4 هفته شاهد محو شدن ترک های پوستی خواهید بود.

در آخر باید به یاد داشته باشید ، هنگامی که هر یک از این راه حل ها را شروع کردید ، تا زمان بهبودی کامل باید بخشی از روال روزانه شما باشد.

 

منبع: نمناک


دسته بندی شده در : پوست و مو
برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب