راهکارهایی برای سفید شدن ناخن و زیر ناخن

پست شده بوسیله zinati در تاریخ جمعه, 9 فروردین, 1398 / بدون نظر

ناخن ها عضوی از بدن هستند که مرتب و زیبا بودن آن ها تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر شما دارند و نشان دهنده ی وضعیت سلامت و بهداشت شخصی شما هستند، مسائل بیان شده اهمیت مراقبت از ناخن ها را نشان می دهند، بنابراین لازم است نسبت به سلامت و مرتب بودن ناخن ها توجه کافی را داشته باشیم.

ناخن های سالم بسیار زیبا هستند و باعث جذاب تر شدن دست ها می شوند. تغییر رنگ ناخن ها می تواند بسیار زشت و آزار دهنده باشد، اگر ناخن های شما هم تغییر رنگ داده اند احتمالا می خواهید بدانید که برای سفید کردن ناخن ها چه باید کرد؟

در ادامه همراه باشید تا با تمامی راه ها و روش های طبیعی برای سفید کردن ناخن ها و زیر ناخن ها در خانه بیشتر آشنا شوید؛

1. سرکه سفید 

سرکه سفید یکی از بهترین روش های خانگی برای سفید تر شدن ناخن ها و از بین بردن لکه های ناخن می باشد؛ اسید ملایم سرکه سفید ذرات رنگی موجود بر روی ناخن ها را در خود حل کرده و باعث سفید تر شدن ناخن ها می شود.

در یک فنجان آب گرم یک قاشق غذا خوری سرکه سفید بریزید و ناخن ها را به مدت 8 دقیقه در آن قرار دهید، سپس دستان خود را با آب بشویید و کرم مرطوب کننده یا لوسیون بزنید.

2. جوش شیرین

گفته می شود که ترکیب پراکسید هیدروژن و جوش شیرین به سفید تر شدن ناخن ها کمک می کند؛

یک قاشق غذا خوری پراکسید هیدروژن، دو و نیم قاشق غذاخوری جوش شیری و 125 میلی لیتر آب گرم را در یک کاسه پلاستیکی با هم ترکیب کنید و ناخن ها را به مدت 10 دقیقه در آن قرار دهید. دست ها را با آب و صابون بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

توجه داشته باشید که برای سفید شدن زیر ناخن ها هم می توانید مقداری از این محلول را با پنبه زیر آن ها بمالید.

3. آب لیمو ترش تازه

آب لیمو ترش دارای ماهیت اسیدی است که می تواند به درمان لکه های ناخن کمک کرده و باعث سفید تر شدن آن شود؛

در یک کاسه حاوی یک فنجان آب، دو قاشق غذا خوری صابون مایع و یک چهارم فنجان آب لیمو ترش تازه بریزید و ناخن ها را به مدت 5 دقیقه در آن قرار دهید، سپس دست های خود را با آب بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

شما همچنین می توانید یک لیمو ترش تازه را نصف کنید و آن را به 30 تا 60 ثانیه بر روی هر ناخن بمالید سپس با آب بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

4. خمیر دندان سفید کننده

یکی از بهترین روش ها برای سفید کردن ناخن ها استفاده از خمیر دندان می باشد؛ مقداری خمیر دندان سفید کننده بر روی مسواک بمالید و به آرامی به مدت 1 تا 2 دقیقه بر روی ناخن ها و زیر آن ها بمالید، سپس با آب بشویید و کرم مرطوب کننده بمالید.

5. سفید کننده دندان مصنوعی

در یک فنجان آب گرم چند قرص یا مقداری پودر سفید کننده دندان مصنوعی بریزید و ناخن ها را به مدت 5 دقیقه در آن قرار دهید سپس با آب بشویید و کرم مرطوب کننده یا لوسیون بمالید.

6. مداد سفید کننده ناخن

یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای سفید کردن زیر ناخن هااستفاده از مداد سفید کننده ناخن می باشد.

7. ترکیب جوش شیرین و آبلیمو

1 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه را با 2 تا 3 قاشق غذا خوری جوش شیرین مخلوط کنید و با استفاده از یک سواب پنبه ای مقداری از این خمیر را بر روی ناخن ها و زیر آن ها بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و گرم مرطوب کننده بزنید.

8. اسکراب نمک و آبلیمو

استفاده از اسکراب آب لیمو ترش و نمک یکی دیگر از درمان های موثر خانگی برای سفید تر شدن ناخن ها محسوب می شود؛  لیمو ترش به دلیل ماهیت اسیدی لکه های ناخن را از بین می برد و نمک به سفید تر شدن آن ها کمک می کند.

مقداری آب لیمو ترش تازه را بر روی نمک بریزید تا خمیری حاصل شود، حالا این خمیر را به آرامی بر روی ناخن ها بمالید و بگذارید 5 دقیقه بماند سپس با آب گرم بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

9. روغن لیمو و روغن درخت چای

روغن لیمو دارای خواص سفید کنندگی است که به رفع لکه های ناخن کمک کرده و روغن درخت چای به دلیل خواص ضد باکتری و ضد قارچی قوی که دارد در درمان عفونت های ناخن موثر می باشد.

5 قطره روغن لیمو را با 5 قطره روغن درخت چای و یک کاسه آب گرم ترکیب کرده و ناخن ها را به مدت 5 دقیقه در آن بگذارید سپس دست ها را بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

 

منبع: کوکا


برچسب ها در :
پست مشابه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط گرین وب